Bude takto vypadat AR/VR headset od Applu? Designér popustil uzdu své fantazii

apple ar headset concept 1

O headsetu pro virtuální a rozšířenou realitu od kalifornského giganta Apple se v kuloárech hovoří už nějakou dobu. Nejčastěji o nich hovoří známý analytik Ming-Chi Kuo, který předpokládá příchod už příští rok, konkrétně ve čtvrtém kvartálu. O podobě headsetu či výbavě zatím můžeme pouze spekulovat.

apple ar headset concept 2
Koncept AR/VR headsetu od Applu

Designér Ian Zelbo popustil uzdu své fantazii a vytvořil detailní rendery headsetu pro smíšenou realitu od Applu, které pojmenoval Apple View. Pro jejich tvorbu využil všechny dostupné spekulace, včetně interních snímků prototypu, které Applu unikly již dříve. Výrazným prvkem je přední lesklá černá strana, která trochu připomíná masku na oči pro pohodlnější spánek, a za zmínku stojí také pásek pro uchycení brýlí na hlavu, který nápadně odkazuje na silikonové řemínky pro Apple Watch.

apple glass concept 3
Koncept chytrých brýlí od Applu

Podle analytika Ming-Chi Kua bude headset pro smíšenou realitu osazeny čipsetem podobným Apple M1, který se poprvé v MacBoocích objevil v minulém roce. Headset má údajně podporovat jak virtuální, tak rozšířenou realitu skrze 4K microOLED displeje od Sony. Kuo rovněž tvrdí, že headset bude osazen celkem dvěma čipsety – výkonnějším s výkonem podobným M1 pro virtuální realitu a druhým méně výkonným pro zpracovávání dat ze senzorů.

Kdy se headsetu od Applu pro smíšenou realitu dočkáme, není pro tuto chvíli zcela jasné. Na to, jestli se naplní Kuova prognóza o čtvrtém kvartálu roku 2022, či nás potká nečekaný odklad, si budeme muset počkat.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku