Domů » Bleskovky » Google se chystá na temné období, Android Q bude podporovat tmavý režim

Google se chystá na temné období, Android Q bude podporovat tmavý režim

Tmavý režim je čím dál tím populárnější, čehož si jsou velcí hráči vědomi. Velká trojka Apple, Google a Microsoft postupně ve svých systémech a aplikacích nasazují právě tmavý režim, což je vítanou protiváhou ke světlým systémovým nabídkám a aplikacím, obzvláště pro vlastníky zařízení s OLED displeji. Podle uniklých informací to vypadá, že se tmavého režimu dočkáme také v příští verzi Androidu s kódovým označením Q.

Google aktuálně to tmavých tónů přebarvil většinu důležitých aplikací jako například YouTube, mapy, Chrome nebo dokonce launcher ve svých telefonech Pixel. V rámci Chromium bug tracker platformy sdílel zaměstnanec Googlu s polskými kořeny Lukasz Zbylut zprávu, ve které se píše, že „tmavý režim je schválen, tým pracující na Androidu Q se jen musí ujistit, že všechny systémové aplikace podporují tmavý režim. Pro úspěšné nasazení je třeba převézt všechny prvky UI do tmavých tónu do března 2019.“

Z jeho zprávy můžeme usuzovat, že se v Googlu skutečně pracuje na podpoře tmavého režimu v rámci celého systému Android. Celosystémovou podporou by gigant z Mountain View stvrdil své nedávné kroky, které se týkají právě převodu většiny aplikací do temnějších odstínů.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments