Domů » Bleskovky » Google Chrome se na Windows i macOS dočká tmavého režimu. Jak jej aktivovat již dnes?

Google Chrome se na Windows i macOS dočká tmavého režimu. Jak jej aktivovat již dnes?

Jednou z největších novinek systému macOS Mojave je nový tmavý režim, pro který je uzpůsobena většina systémových aplikací a podporu postupně přidávají i vývojáři aplikací třetích stran. O přidání tmavého režimu se snaží i Microsoft se systémem Windows 10, byť mu to jde výrazně pomaleji. Obě strany chce potěšit Google, který chystá tmavý režim pro svůj populární internetový prohlížeč Chrome.

První zmínky o tmavém Chrome zachytili uživatelé na síti Reddit a zveřejnili několik screenshotů, jak bude aplikace v novém kabátku vypadat. Google vývoj tmavého tématu oficiálně potvrdil, avšak termín příchodu zatím nezveřejnil; mělo by k němu dojít ještě v letošním roce.

Vyzkoušejte si tmavé téma již dnes

Pokud však již hoříte nedočkavostí, můžete si nové tmavé téma vyzkoušet už nyní. Je zapotřebí stáhnout si poslední verzi Chrome Canary pro Windows a ve vlastnostech zástupce přidat za adresu cíle řetězec -force-dark-mode.

Dostanete se tak k rané verzi tohoto módu, která se bude zcela určitě v následujících verzích ladit, než se Google rozhodne vypustit ji na veřejnost.

Jestli bude tmavé téma dostupné i v Chrome na mobilních platformách, je zatím nejisté, neboť o jejich vývoj se stará oddělený tým.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Aktuálne tam mám za .exe“ –profile-directory=Default, čo mám vložiť za to, aby som tam dal ešte -force-dark-mode? nejaké lomítko alebo čo…

    • Mezeru tupče.

    • Příště prosím ještě trochu víc vulgárně, ať to má grády :-)

    • Wow, to sa ospravedlňujem, že som neznalý v tomto a že som automaticky tupec, určite Vás velebí Vaše okolie akého všeznalka tam majú…

  2. To mne pěkně štve. Cokoli jiného než bílé pozadí je katastrofa :(.

    • A co konkrétně tě štve na tom, že uživatelé budou mít možnost vybrat si téma, které jim vyhovuje?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).