Google Pixel XL 2017 s bezrámečkovým designem na prvním obrázku

Server AndroidPolice.com před několika okamžiky publikoval vůbec první render chystaného Pixelu XL v edici pro rok 2017. Obrázek údajně redaktoři získali od důvěryhodného zdroje, nicméně na stupnici pravosti jej ohodnotili známkou 8/10; prý kvůli tomu, že na renderu ještě nemusí být finální design. Přesto by k němu zařízení na snímku mělo mít velice blízko.

Novinka by měla být oficiálně představena nejpozději do konce října, ale není vyloučeno, že ji Google odhalí o něco dříve. Druhá generace Pixelu nese kódové označení „taimen“ a s největší pravděpodobností by se mělo jednat o referenční zařízení pro chystaný Android 8.0 „O“.

Za výrobou smartphonu zřejmě bude stát společnost LG. Ta mimochodem dodá i samotný displej, který má lákat na bezrámečkový design, ovšem ne tak výrazný, jako najdeme například u Galaxy S8 (recenze); úhlopříčka bude rovných šest palců (poměr stran 2:1) a těšit se můžeme na technologii AMOLED.

Další novinkou budou senzory na bocích, které  vyhodnotí sílu stisku – mělo by jít o podobnou technologii, se kterou přišlo HTC u svého vlajkového modelu U11 (recenze).

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku