Domů » Bleskovky » Google láká na MWC: uvidíme první zařízení s Android Go, představí se i partneři

Google láká na MWC: uvidíme první zařízení s Android Go, představí se i partneři

V pondělí oficiálně začíná letošní ročník Světového mobilního kongresu, zkráceně MWC. Nejvíce se očekává asi představení nových vlajkových lodí Samsungu, ale zajímavá zařízení slibuje také Xiaomi a celá řada dalších výrobců.

MWC je ale velmi důležitá akce i pro Google, který zde ve spolupráci s partnery představí první telefony se systémem Android Go. Jedná se o odlehčenou verzi známého operačního systému určenou pro ty nejméně výkonné smartphony prodávané zejména v zemích třetího světa. Systém je založený na Androidu 8.1 Oreo a představen byl již minulý rok, avšak v akci ho uvidíme až nyní. Jedním z těchto zařízení bude pravděpodobně Nokia 1, o níž jsme v této souvislosti nedávno psali.

Android Oreo (Go Edition) míří na nejlevnější smartphony. Aplikace na nich pojedou rychleji

Android Go ale není jediná novinka, na níž Google v předstihu láká. Na veletrhu totiž bude představena také nová „várka“ smartphonů využívajících čistý Android One, který jsme mohli vidět například na povedeném Xiaomi Mi A1. Android One byl původně zamýšlen také hlavně pro levná zařízení v méně vyspělých zemích, ale časem se stal spíše platformou pro telefony střední třídy, kde zaujal zejména aktualizacemi přímo od Googlu a delší podporou.

Příběh Androidu One: jak se systém „pro chudé“ proměnil na alternativu za Nexusy

Google dále na MWC plánuje představit nejnovější funkce mířící do Google Asistenta a Lens.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).