Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Nokia 1 na obzoru? Certifikace zachytila nejmenší smartphone od HMD

Nokia 1 na obzoru? Certifikace zachytila nejmenší smartphone od HMD

Společnost HMD Global připravuje nový smartphone, který bude patřit mezi ty vůbec nejmenší, které lze dnes zakoupit. Zařízení s kódovým označením TA-1056 zachytila americká certifikační autorita FCC a odhalila některé detaily.

Telefon, který by mohl být spekulovanou Nokií 1, má mít půdorysné rozměry 133 × 68 mm, což znamená, že bude ještě menší než současné smartphony s pětipalcovým displejem. Podle poměru stran samotného telefonu bude zřejmě poměr stran displeje klasických 16:9, úhlopříčku odhadujeme okolo 4,5″. Telefon má podporovat sítě LTE, avšak pouze Cat 4, což znamená nižší stahovací a uploadovací rychlost. Potěší přítomnost 3,5mm jacku a vyměnitelný akumulátor.

Takto mají vypadat záda Nokie 1

Nokia 1 má být podle spekulací jedním z prvních smartphonů běžících na platformě Android Go, která je určena především pro rozvojové země.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel