Domů » Bleskovky » Nokia 1 na obzoru? Certifikace zachytila nejmenší smartphone od HMD

Nokia 1 na obzoru? Certifikace zachytila nejmenší smartphone od HMD

Společnost HMD Global připravuje nový smartphone, který bude patřit mezi ty vůbec nejmenší, které lze dnes zakoupit. Zařízení s kódovým označením TA-1056 zachytila americká certifikační autorita FCC a odhalila některé detaily.

Telefon, který by mohl být spekulovanou Nokií 1, má mít půdorysné rozměry 133 × 68 mm, což znamená, že bude ještě menší než současné smartphony s pětipalcovým displejem. Podle poměru stran samotného telefonu bude zřejmě poměr stran displeje klasických 16:9, úhlopříčku odhadujeme okolo 4,5″. Telefon má podporovat sítě LTE, avšak pouze Cat 4, což znamená nižší stahovací a uploadovací rychlost. Potěší přítomnost 3,5mm jacku a vyměnitelný akumulátor.

Takto mají vypadat záda Nokie 1

Nokia 1 má být podle spekulací jedním z prvních smartphonů běžících na platformě Android Go, která je určena především pro rozvojové země.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).