Domů » Bleskovky » Android Oreo (Go Edition) míří na nejlevnější smartphony. Aplikace na nich pojedou rychleji

Android Oreo (Go Edition) míří na nejlevnější smartphony. Aplikace na nich pojedou rychleji

Google letos na vývojářské konferenci I/O představil Android Go, který je určen pro ta nejlevnější zařízení s 512 MB nebo 1 GB operační paměti. Dnes Google tento systém přejmenovaný na Android Oreo (Go Edition) vypustil pro výrobce zařízení.

Systém je postaven na včera uvolněném Androidu 8.1 Oreo, obsahuje však mnoho optimalizačních prvků, aby se na slabších smartphonech nezadýchal; aplikace mají na Go edici běžet až o 15 procent rychleji oproti „normálnímu“ Androidu na stejné konfiguraci. Levné telefony také budou moci těžit z menší náročnosti na úložiště – u telefonů s 8 GB pamětí bude uživateli k dispozici dvojnásobek paměti oproti klasickému Androidu.

Kromě samotného systému mají být optimalizované i vestavěné aplikace s přídomkem Go – YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go a velká spousta dalších. Google Go má například zabírat pouze 5 MB a má běžet o 40 procent rychleji než na běžných levných smartphonech. Pro šetření dat ve smartphonu také Google oficiálně vydal aplikace Files Go.

Android Oreo (Go Edition) bude také šetřit datový provoz, v Google Chrome bude automaticky zapnutý spořič dat v základu. Google Play Store Go navíc bude automaticky uživateli doporučovat aplikace, které jsou na chod na slabém hardwaru připraveny. O šetření dat se mimochodem stará i nová aplikace Datalli z minulého týdne.

Google vypustil do světa aplikaci Datally, ta se postará o úsporu vašich dat

První zařízení s Androidem Oreo (Go Edition) by měla přijít počátkem příštího roku, zejména na rozvíjejících se trzích. Otázkou je, zda má tento projekt smysl; dnes lze již koupit za velmi rozumné peníze i dobře fungující smartphony s klasickým Androidem. Namísto Go Edition bychom tak spíše uvítali optimalizaci standardního Androidu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments