Galaxy Z Flip a Motorola Razr v crashtestu: který toho vydrží více?

Z Flip vs RAZR drop test

Filip Koroy, americký youtuber původem z Ruska, je v online světě známější pod názvem svého YouTube kanálu – EverythingApplePro. Sice se už dle názvu jedná o fanouška technologií z Cupertina, ale již delší dobu se zajímá o širší scénu a Android telefony mu rozhodně nejsou cizí. V jednom z posledních videí porovnává dva ohebné telefony ve známém formátu – drop testu. Jako zástupce si vybral Samsung Galaxy Z Flip a Motorola RAZR. Výsledky možná mnohé překvapí, protože ani jeden ze smartphonů nijak výrazně nepohořel.

 

Oba telefony mají zcela jinou filozofii konstrukce a zatímco Motorola vsází na plast, Galaxy Z Flip jde směrem skla (i ohebného na přední straně). Není novinkou, že plast je mnohem náchylnější na oděrky, ale při nárazu nepraskne. U skla je to naopak a Z Flip se dočkal prvního poškození už po pádu z výšky pasu, ale vše naštěstí zůstalo plně funkční, a to i po dokončení celého testu.

Nepřehlédněterecenze Samsung Galaxy Z Flip: véčka se vracejí v té nejlepší formě

Motorola dopadla o něco hůře. Pád na displej ze zhruba 180 cm způsobil jeho poškození a deaktivaci části pixelů. I tak šlo ale oba telefony používat a vzhledem k pochybnostem o odolnosti ohebných telefonů se jedná o pozitivní zprávu pro budoucí majitele.

Autor článku David Skopal
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku