Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Flip se prodává jako housky na krámě. V USA je téměř vyprodaný

Samsung Galaxy Z Flip se prodává jako housky na krámě. V USA je téměř vyprodaný

Samsung si může mnout ruce – jeho nový skládací telefon Galaxy Z Flip se prodává doslova jako housky na krámě. V USA je na webu jihokorejského technologického giganta po jediném dni již vyprodaný a vyprodáno též hlásí známý prodejce elektroniky Best Buy. Momentálně je možné jej v USA po internetu koupit pouze prostřednictvím telefonních operátorů Sprint a AT&T.

samsung galaxy z flip 1

Podobná situace je v Jižní Koreji, kde místní operátor LG U Plus telefon vyprodal za pouhou půlhodinu. Pokud jde o kamenné obchody, situace se zřejmě nebude příliš lišit. Například v New Yorku jej některé obchody vyprodaly téměř hned po zahájení čtvrtečního půlnočního prodeje. Celosvětově se prodeje tohoto nového ohebného smartphonu odhaduje na zhruba 20 tisíc kusů. To je téměř 10× více než v případě Galaxy Foldu.

Důvodem pro nebývale dobré počáteční prodeje je zcela jistě cena – druhý ohebný telefon Samsungu se v USA nabízí za 1 379 dolarů, což je zhruba o 600 dolarů méně, než kolik stojí jeho skládací prvotina Galaxy Fold, uvedená na trh loni v září. Jsou zde však i další důvody: Galaxy Z Flip má oproti Galaxy Foldu vylepšený design a je také mnohem kompaktnější. Vše tak nasvědčuje tomu, že právě „véčka“ by mohla nastartovat trh s ohebnými displeji.

A jak se Galaxy Z Flip líbí vám? Přemýšlíte o jeho nákupu, nebo vás ohebné displeje nechávají zcela chladnými?

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
MrViki
Uživatel
MrViki
Offline

Housky na krámě se používají hlavně proto, že se jich prodává hodně. Tady trošku postrádám informaci o počtu prodaných telefonů. Bez ní to vypadá spíše jako pokus o marketingový trik.

David Skopal
Redaktor
David Skopal
Online

Dobrý den, informaci o odhadovaném množství prodaných kusů jsme již doplnili ze zahraničních zdrojů.

maq1234
Anonym
maq1234
Offline

Mentálové