Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Flip se prodává jako housky na krámě. V USA je téměř vyprodaný

Samsung Galaxy Z Flip se prodává jako housky na krámě. V USA je téměř vyprodaný

Samsung si může mnout ruce – jeho nový skládací telefon Galaxy Z Flip se prodává doslova jako housky na krámě. V USA je na webu jihokorejského technologického giganta po jediném dni již vyprodaný a vyprodáno též hlásí známý prodejce elektroniky Best Buy. Momentálně je možné jej v USA po internetu koupit pouze prostřednictvím telefonních operátorů Sprint a AT&T.

samsung galaxy z flip 1

Podobná situace je v Jižní Koreji, kde místní operátor LG U Plus telefon vyprodal za pouhou půlhodinu. Pokud jde o kamenné obchody, situace se zřejmě nebude příliš lišit. Například v New Yorku jej některé obchody vyprodaly téměř hned po zahájení čtvrtečního půlnočního prodeje. Celosvětově se prodeje tohoto nového ohebného smartphonu odhaduje na zhruba 20 tisíc kusů. To je téměř 10× více než v případě Galaxy Foldu.

👍Samsung Galaxy Z Flip je nejlepší ohebný telefon současnosti (první dojmy, 4K)

Důvodem pro nebývale dobré počáteční prodeje je zcela jistě cena – druhý ohebný telefon Samsungu se v USA nabízí za 1 379 dolarů, což je zhruba o 600 dolarů méně, než kolik stojí jeho skládací prvotina Galaxy Fold, uvedená na trh loni v září. Jsou zde však i další důvody: Galaxy Z Flip má oproti Galaxy Foldu vylepšený design a je také mnohem kompaktnější. Vše tak nasvědčuje tomu, že právě „véčka“ by mohla nastartovat trh s ohebnými displeji.

A jak se Galaxy Z Flip líbí vám? Přemýšlíte o jeho nákupu, nebo vás ohebné displeje nechávají zcela chladnými?

Martin Duchoslav

14 komentářů

 1. Housky na krámě se používají hlavně proto, že se jich prodává hodně. Tady trošku postrádám informaci o počtu prodaných telefonů. Bez ní to vypadá spíše jako pokus o marketingový trik.

  • Dobrý den, informaci o odhadovaném množství prodaných kusů jsme již doplnili ze zahraničních zdrojů.

 2. Což o to, líbí, ale než se tento druh véček dostane do cenové úrovně, kterou mohu akceptovat, budu dávno čuchat fialky zespoda.

  • Máte pravdu, za 1500 to asi nebude nikdy.

  • 5000 by vyhovělo. Za těch pár let i 6000 vzhledem k inflaci.

  • Tak to jsi z hodně levného kraje.

  • To se pak nedivím té lásce k Huawei, když člověk nemůže koupit nic lepšího ;-)

  • Pan Karle je typický příklad člověka, který není ochoten akceptovat vývoj 21. Století, měl by se vrátit do pravěku. Díky šetřílkům zde máme tuny malwaroveho odpadu Original of China

 3. Amík spase všechno a každý nesmysl. Stejně tak rychle a brzy to zahodí, protože se to brzy rozsype.

 4. Ja se porad nemuzu zbavit pocitu, ze skladaci zarizeni jsou slepa vetev a ve finale z toho nic poradneho nebude. Nejake novinky uz by to ale chtelo, protoze poslednich par let jsou mobilni telefony neskutecna nuda.

  • Chápu tenhle přístup a cítím to podobně, ale uvidíte že to slepá větev nebude a rozmůže se to globálně i v nejlevnějším segmentu. Ta technologie jen potřebuje dozrát. Co se týče odolnosti těch mechanismů nebo displejů samotných, tam problém nebude už tím, že stejně téměř nikdo nemá jeden mobil déle než 3 roky, spíše než 2. Tohle vůbec nikdo nebude řešit.

 5. Hnusný telefon…. U Amíků to ovšem chápu :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).