Domů » Bleskovky » Motorola RAZR v testu odolnosti: největším nepřítelem je prach

Motorola RAZR v testu odolnosti: největším nepřítelem je prach

V těchto dnech se v zahraničí začíná prodávat novodobá Motorola RAZR, a tak se přirozeně dostává i do rukou redaktorů a youtuberů k prvním testům. Redakce CNET v minulém týdnu otestovala, kolik vydrží kloub telefonu ohnutí, JerryRigEverything se nyní podrobně podíval na podrobné konstrukční zpracování a celkovou odolnost.

2020 Moto RAZR Durability Test! - Will the Folding Icon Survive!?

Motorola RAZR: hlavním nepřítelem bude prach

Už první zevrubná prohlídka telefonu odhalila některé konstrukční nedostatky, které se bezpochyby na celkové odolnosti telefonu projeví. Tím hlavním je řešení samotného ohebného mechanismu, neboť střed displeje k němu není nijak uchycen a při ohýbání se nad ním „vznáší“. Mohou se tak pod něj dostat nečistoty, což JerryRigEverything dokázal záhy. Vniknutí jakéhokoliv nepořádku ovšem naruší nejen displej, ale i vnitřní mechanismus kloubu; případný písek se dostane do ozubeného soukolí a z útrob telefonu je pak slyšet hlasité křupání.

motorola razr v3i

Bohužel nečistoty mohou zaútočit na displej nejen z útrob, ale i z jeho vnější strany. I když se Lenovo chlubí nulovou mezerou mezi oběma částmi displeje ve složeném stavu, ve skutečnosti je přítomná asi milimetrová škvíra, která ke vniknutí prachu a jiných nečistot přímo láká. A bohužel ochrana displeje je moc měkká, aby odolala – podepíšete se do ní pouhým nehtem. Displej mile překvapil v pouze jedné disciplíně, a tedy v kontaktu s přímým ohněm.

Hardwarové parametry Motorola RAZR 2019
Systém: Android 9.0
Rozměry: 72 × 172 × 6,9 mm (rozevřený), 72 × 94 × 14 mm (zavřený), Hmotnost: 205 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 710, octa-core
RAM: 6 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 2,7" + 6,2", 800 × 600 px, 876 × 2142 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, f/2.0
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 2 510 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Telefon jako takový je zkonstruován z kovu a plastu, ovšem celkovou pevnost opět ovlivňuje samotný kloub. Pokud Motorolu RAZR zapomenete před umístěním do zadní kapsy zavřít a následně ji rozsednete, šance na přežití jsou takřka nulové.

Podtrženo sečteno, Motorola RAZR je zařízení s patřičným wow efektem, ale je lepší s ním žít pouze ve skutečně sterilním prostředí bez přítomnosti prachu, písku a ostrých předmětů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Wow efekt měla původní Motorola RAZR, tohle ja tak leda hračka … :-P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).