Domů » Články » Galaxy S8: dvě velikosti, „nekonečný“ displej a desktopový režim

Galaxy S8: dvě velikosti, „nekonečný“ displej a desktopový režim

Na konci března (pravděpodobně 29. 3.) by měl Samsung představit svůj nový vlajkový model Galaxy S8, a to rovnou ve dvou variantách s úhlopříčkou displeje v rozmezí pěti až šesti palců. V obou případech bude zobrazovací panel na okrajích zaoblený a design bude upravený tak, aby společně s konstrukcí panel vytvářel dojem nekonečné plochy; s klasickou „flatovou“ verzí se už zřejmě nepočítá.

galaxy s8
I takto by mohl vypadat Samsung Galaxy S8

Další novinkou by měl být skener oční duhovky, který doplní klasickou čtečku otisků prstů. Divoké spekulace hovoří o tom, že by čtečka mohla být součástí displeje, ale je docela možné, že ji Samsung pouze přestěhuje na zadní stranu k čočce hlavního fotoaparátu.

Tip: Hardwarové parametry Galaxy S8 naleznete zde, specifikace většího Galaxy S8 Plus zde. Srovnání parametrů s Galaxy S7 edge si můžete prohlédnout na této stránce.
Galaxy S8 by měl přijít ve dvou velikostech, nad displejem má být prostor pro čtečku oční duhovky
Galaxy S8 by měl přijít ve dvou velikostech, nad displejem má být prostor pro čtečku oční duhovky

Ten se má opět pyšnit technologií DualPixel a i když to v minulosti vypadalo, že bychom se podobně jako u iPhonu 7 Plus či Huawei P9 mohli dočkat duálního fotoaparátu, nakonec Samsung vsadí na jeden snímač. To ostatně ničemu nevadí, jelikož Galaxy S7 (edge) patřil k jedněm z nejlépe fotících smartphonů na trhu. Čočka fotoaparátu navíc nemá nijak vyčnívat, ale má být v jedné rovině se zadní stranou.

DeX: Ze smartphonu počítačem

Další novinkou by měla být obdoba funkce Continuum (recenze), kterou známe z vlajkových modelů Microsoftu. Už v minulosti se na internetu objevil snímek z prezentace Samsungu, který odhaloval funkci s názvem Desktop Experience, zkráceně DeX.

samsung-s8

Android 7.x v sobě totiž obsahuje podporu režimu pro práci s okny (více informací), zatím ji však žádný z výrobců nevyužil. První by tak mohl být Samsung s modelem Galaxy S8, který by podle snímku mohl tento režim využít po připojení k externímu displeji a bezdrátovým periferiím.

Skvělý zvuk a vysoký výkon

Galaxy S8 má rovněž lákat na dvojici stereo reproduktorů, špičkový zvuk by měla zajistit technologie od Harman Kardon. Zatímco Apple a HTC u svých klíčových modelů zcela vypustili 3,5mm výstup pro připojení sluchátek, Samsung by jej měl zachovat v levém spodním okraji.

Hnacím motorem novinky by se měl stát osmijádrový čip Snapdragon 835 (10nm) od Qualcommu. Pro potřeby systému Android má být připraveno 4 nebo 6 GB operační paměti RAM a 64GB interní úložiště s možností rozšíření díky slotu na microSD kartu. Nabízejí bude probíhat skrze USB-C konektor.

Specifikace čipu Snapdragon 835
Specifikace čipu Snapdragon 835

Dalším lákadlem by měla být hlasová asistentka s pokročilou umělou inteligencí, která by měla být schopna například rozpoznávat předměty skrze objektiv fotoaparátu.

A kdy by se Galaxy S8 mohl objevit na trhu? Poslední indície naznačují, že bychom se měli dočkat 21. dubna.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Tak to som zvedavý na ,,continuum,, v podobe samsungu. Keďže tam nebude windows tak tam staci len zrkadlenie. Nechápem co tam chcú vymyslieť.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).