Domů » Bleskovky » Galaxy S8 dostane stereo reproduktory. Pohánět by je měla technologie od Harmanu

Galaxy S8 dostane stereo reproduktory. Pohánět by je měla technologie od Harmanu

Nejeden by řekl, že bude nadcházející vlajková loď společnosti Samsung tím vůbec nejdůležitějším modelem v portfoliu výrobce. Právě proto jsou na něj pochopitelně kladeny velké nároky a je opředen mnoha očekávaními. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že by měly být obě varianty Galaxy S8 vybaveny stereo reproduktory, které budou poháněny technologií společnosti Harman. Tu Samsung v nedávné době koupil za celých 8 miliard dolarů (asi 202 miliard Kč).

Galaxy_S7

S novým modelem bude chtít nyní Samsung rovněž získat pozornost uživatelů řady Note, pro které byl letošní rok spíše zklamáním. Jak bude model nakonec vypadat, a co všechno veřejnosti nabídne, se s jistotou dozvíme již v únoru, kdy by mělo dojít k oficiálnímu odhalení. Na trh by se měla novinka dostat v březnu příštího roku.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

43 komentářů

 1. KONECNEE.. ked to bude pravda.. tak ho musim maat.. pre niekoho je to bezvyznamne.. U mna je to jedna z veci pri zvazovovani nad kupou smartfonu. Smartfon musi mat vsetko !

  • No nevím, doma mám 5+1 repro, takže k „vesko“ je cesta ještě daleká:) Tedy pravda, jen ve skříni.

  • Tomas (neregistrovaný)
   Takze doted si nemel zadny smartphone jelikoz nemel vse ze??? :-D :-D

  • Tak to mi chybí HAAC mikrofony, Xenonový blesk, FM radio a IrDA

   • Android alfa samec

    Xenonový blesk – to už je případ pro lékaře.

   • Nevím proč je to případ pro lékaře. Xenonovy blesk je jednoznačně lepší pro fotografiii, při použití ve zhoršených světelných podmínkách a je úplně jedno, jestli je mechanická závěrka nutná a nebo ne. To že je třeba, není žádný problém a za další, bych se i hádal. Nemám to sice ověřeno, ale myslím, že by se to dalo řešit i bez té mechanické.

   • Android alfa samec (neregistrovaný): Myslím že na diagnózu jsou spíše ty HAAC mikrofony snad opravdu pod každým přístrojem:)

   • Uni: já si zase myslím, že si můžu psát co chci, pokud teda nikoho neurazim a HTC Jirka to tady jednou taky napsal dobře. Záznam zvuku je veliká slabina mnoha přístrojů. Bohužel s mým Samsungem Galaxy S7 si už video s dobrým zvukem nenatocim, prostě mikrofony nestíhají stejně jako u mnoha dalších přístrojů. Jsou sice lepší schopné, ale je jich málo. A zase, když tě lepší mikrofony nezajímají, tak proc se k nim vůbec vyjadrujes?

   • Podla mna je HAAC parada, za to ten xenon…

   • HAAC mikrofony jsou paráda a posouvají hranice mobilního nahrávání videa. Co mám z videa z nějaké hudební akce, když si chci něco nahrát, a obraz je skvělý ale zvuk je naprosto hrozný? A co má každý vždycky u sebe? No přece mobil. Mobil musí být schopen nahrát tak hlasitý zvuk, jak je schopno bezbolestně zachytit lidské ucho a tvrzení tady hlavně Uniho je zcestné. Za další Xenonovy blesk. Když jsem ho měl, takbyly vždy super fotky právě zase z těch situací, kdy máme u sebe mobil a je horší světlo. Xenon má hlavní výhodu v tom, že zmrazi pohyb. S diodou tohoto výsledku těžko dosáhnout. Zkoušel jsem i Lumii 950XL a to že dvou metrů. Přítelkyně mi simulovala že se někdo pohne, je to prostě maznute. Statické scény ok. Silné je to taky dost. Ale měl jsem Nokii 808 a tam byl blesk prostě TOP. Opravdu je úplně jedno, jak tady někdo tlačí něco s mechanickou závěrkou… To není žádný problém. Xenon tady byl už hodně dávno a dioda ho zatím nenahradí.

   • co mame porad s tema HAAC mikrofony, stereo reproduktory, xenonovym bleskem… Na iphonu nic takove nemam a ani mi nechybi.

   • Viktor (neregistrovaný): iPhone má stereo:)

   • uni:
    vlastne jo, mas pravdu. Vschno dulezite ma.

   • Nejde o to, co je důležité, ale o to, co posouvá mobilní foto/video dal. A to je kromě lepšího fotoaparátu lepší blesk a lepší mikrofony. IPhone má mono, že? Hele viktore, zkus si někdy zajít někde do clubu, kde kraje hlasitější hudba, nebo na nějakou open-air a pokud nebudeš stát zrovna příliš daleko od beden, uvidíš, teda uslyším co ti ten iPhone nahraje :-)

   • Viktor: To co ma iPhone, mají už ostatní několik let. Ono je opravdu těžko někomu, kdo něco využívá, vysvětlovat přínos toho, či onoho. VIZ: UNI pořád nedokáže pochopit AOD, nedokáže pochopit HAAC-jasan, protože nějaké nahrávky na hudebních akcích jsou mu cizí, focení asi taky. UNI asi bys neměl diskutovat o něčem, co tě nezajímá.

   • HAAC v Lumiích nemají konkurenci. Když někomu pustim svůj záznam z thrashmetalovýho bordelu, čumí jak puk, čímže jsem to nahrál.

   • Ano, máme tu uživatele, který nahrává cosi na koncertech (o smyslu plnosti nebo i příp. legalitě nebudeme mluvit) a startující letouny. Na formulích je to bohužel už netřeba. Tedy 99,9% přístrojů je prostě na nic, protože dvě promile uživatelů jednou za život potřebují…“potřebují“ nahrát něco nadstandardně hlasitého.
    Stesk po mechanické závěrce (resp. xenonu) se mi také líbí, toho křiku, když je vystouplá optika kvůli OIS, tak tam narveme ještě nějakou mechaniku:)

   • Ty procenta sis vycucal z prstu? Já tady celou dobu píšu o tom, že je to slabina a je prostor pro vylepšení. Lepším mikrofonum nic nebrání,stejně jako xenonovemu blesku. Když má mobil pár milimetrů je to těžko. IPhone má taky vystouplou čočku a má s tím někdo problém? Maximálně bude nadávat.

   • xzeit: Přesně, mluvíš mi z duše. Co jsme se někteří nadrnčeli, když přicházel oboustranný konektor, otisk prstu nebo třeba tlakový displej, jak to není potřeba či dokonce bezpečnostní riziko…:)
    Mimochodem, věci, které mají ostatní léta, jak píšeš?:D

   • Marduch: Výborně, taky se mi párkrát stalo, že se mě ptali, čím jsem to točil (Nokia 808 PW).¨

    UNI: Ty nechápavče, i když tohoto využije jen nějakých pár procent lidí, nemá to nic co dělat, jestli mají být v mobilech lepší mikrofony. Spousty lidí nevyužije veškerý potenciál chytrého mobilu, ale když už se člověk rozhodně něco z toho využít, tak by to mělo být, aspoň teda u špičkových TOP modelů jen to nejlepší!. Takže jako sorry, ale mám mobil za 20 litrů, ale když si chci natočit audiovizuální záznam (a nějaké práva jdou teď stranou, jelikož nikdy jsem netočil tam, kde by se to na mobil nemohlo) tak je celkem trapné, že z takového drahého přístroje leze jenom chrchlání.

   • UNI: 3,5 Jack, bezdrátové nabíjení, notifikační LED, AOD, a do příchodu iPhone 7 to byla OIS (vyjma velkého pluska) IPxx….vše nabídnou mobily již několik let, oboustranný konektor je pak maličkost, něco jako stereoreproduktory. Jde to i s jedním, ale dva jsou lepší.

   • Kdo jednou poznal jak nahrávaji HAAC mikrofony, nechce jinak, protože všechny ostatní telefony jsou na tom se záznamem jak chrchlání a to nejen co se týče hudby.Shazovat to může akorát neznaboh nebo někdo/něco jako UNI.Kdyby měl iPhone HAAC mikrofony a nikdo jiný, vynášel by to tady UNI do nebes a ještě by se u toho několikrát udělal.Xenon beru také jako velmi přínosnou věc a posunutí hranic focení dosti daleko na poměry mobilní.Dnes člověk dělá mraky fotek hlavně mobilem, který má přeci jen pořád u sebe.Xenon je prostě výrazný přínost a + věc.

   • Tak Tak. Jsou to malé věci, které ale posouvají možnosti mobilního telefonu dále.
    A jak píšeš Jirko, HAAC mikrofony mi hooodně chybí, bohužel po 4x reklamované Lumii 1020 jsem se rozhodl zkusit Android, jelikož mobil s xenonem není, oželel jsem HAAC a vůbec nechápu, jak může samsung do svého TOP modelu dávat takové shit mikrofony. Prostě hrůza. A to nemusí být ani nijak extra hlasitá hudebni akce.

   • htcjirka: ….a ještě by se u toho několikrát udělal.

    TAK ten BYL dobrej :-) :-)

   • HAAC jsou super. Jenže ty používají Lumie a o těch mluvit v souvislosti s konkurencí k iPhonu a ostatním vlajkám, to je dost masochismus. Na obranu Apple musim zas říct, že jabka nahrávaj nadprůměrně už roky, HAAC to sice neni, nicméně iPhone má aspoň limiter, takže ani koncert neskončí ostudou. Rozhodně bych ale neviděl HAAC jako něco, co masa potřebuje. Nepotřebuje, jednoduše.
    A xenon, je to blbost nad blbosti. Zapomínáte na to, že to jsou smartphony, jejich foťáky musí bejt superrychlý, nikdo nebude akceptovat smartphone s obří tloušťkou. Stačí 1020, pořídit fotku trvá půl hodiny, navíc v současný době jí co do kvality překoná s přehledem kdejaká vlajka. Doba jde směrem barevných diod a vylepšování optiky, ne velkou tloušťkou. Kvalita xenon. blesku je určitě neporovnatelně vyšší, jenže do smartphonu je to prostě blbost, třikrát ne.

   • xzeit: A to pls myslíš jaký model, který iPhone 7 sve vlastnosti plus co jmenuješ dohání? Já jen, že dost často se takové téma zvrhává v něco vs všichni, což je samozřejmě nonsens….

   • Menty: Tak to jsi mě po ránu rozesmál. Menty….nebudeme tady řešit Lumie. Takové ohánění co masa potřebuje a nepotřebuje je úplná kravina. Minimálně vlajkové lodě by měly mít něco navíc, zvlášť když se ohánějí super videem a fotkami. Menty, ne každý využívá ve svém mobilu všechno. Ty to nevyužíváš? Tak tady nepiš, že je to zbytečné, nebo nepotřebné. Nic o tom nevíš…iphone tady rozebírat nebudeme, na youtube najdeš pár videí toho tvého iPhonu…naprotá většina mobilů má mikrofony tak slabé, že hlasitější hudba zní jako chrchlání. Ještě jednou, špičkový mobil co se chválí fotkama a videem, by měl být schopen zaznamenat zvuk takové hlasitosti, jako lidské ucho.

    XENON: Co má společného xenon a rychlost focení?? Lumia 1020 není zrovna dobrý případ a jelikož jsi to napsal, je mi jasné, že jsi ji buď nikdy neměl, nebo o ni nic nevíš. Pořízení fotky je otázka 2s, u Lumie byl problém s ukádáním….a jelikož jsem měl před Lumii 1020 Nokii 808, která fotila mnohem rychleji, vím také a jelikož ji má ještě bratranec, jak rychle na tom byla Nokia 808 s bleskem, na který jsem teda nikdy nečekal a byla schopná chrlit jedu fotku za druhou. Kvalita fotografií Lumie 1020 je i dnes špičková, za dne se není o čem bavit, za tmy (bez blesku) ztrácí kvůli horší světelnosti, a při použití s bleskem společně s Nokií 808 pak překonává všechny dnešní mobily s diodovým. Jak říkáš ty barevné diody…co mám např. z fotky skupinky lidí, a to jsou právě ty situace, kdy xenon zabíjí všechny existující LED blesky, když se mi někdo trochu pohne a je v případě LED rozmazaný???? Právě xenonový blesk posouvá hranice mobilního focení. XENON dokonale zmrazí pohyb na takové 3 až 4 metry. O tom si dioda může nechat zdát, když se někdo pohne, a to je celkem normální jev, tak máš mázlý obličej, ruku, cokoliv co se lehce pohne….Menty, ty o tom nevíš vůbec nic. Já měl Nokii N82, N8, 808 a Lumii 1020 s xenonovým bleskem. Ten byl nejlepší na Nokii 808 – silný, rychlý, bez konkurence!.

   • Lumia 1020 byla také pomalejší při ostření, to se nedá s takovou Lumii 950, nebo Samsungem Galaxy S7 vůbec srovnávat. Takže když k těmto fotoaparátům připočteš xenon, byl by to zabíják fotomobilů.
    Tloušťka…na tu jsem zapomněl. Nokia 808 a Lumia 1020 měly větší tloušťku, ale bylo to kvůli VELKÉMU ČIPU, 41MPx. To ty menty taky asi nevíš. Stačí si najít velikostní srovnání a je ti hned jasné, že mobil s tloušťkou takového Samsungu Galaxy S7 a xenonem by nemyl žádný problém…..

   • Abychom to lehce rozlouskli.
    Mají lepší mikrofony v mobilech, schopné zachytit zvuk hlasitějšího koncertu, či podobné hudební akce, nebo hlasitějšího jiného zvuku nějaký přínos?

    Jednoznačně ANO mají.

    Mají nějaké nevýhody oproti ,,normálním,, mikrofonům??

    Nemají a pokud ano, prosím aspoň jeden.

    Má xenonový blesk lepší vlastnosti, než diodový???

    Jednoznačně ANO, je schopen zmrazit pohyb v hoších světelných podmínkách v situacích, ve kterých se mobily fotí nejvíce. Hospody, párty, při focení lidí, skupinky lidí je to velký pomocník oproti LED blesku a celkově je také silnější.

   • xzeit: Ad HAAC pseudo téma. Cena? Licence? Implementace? Skutečný přínos? Reálná poptávka?
    Btw. stále nevíme, který že konkrétní model iPhone tak zoufale dohání;)

   • Cena? o pár korun více, než nějaké obyč? Taková Lumie 950, která má tyto mikrofony 4 se dneska prodává, tedy po roce, za pár šupů. Cena není žádný problém, licence? Nemusí to být HAAC, mohou to pojmenovat jinak, ale zachytí hlasitý zvuk nezkresleně…takové mikrofony se samozřejmě používají. Poptávka?? Tady je spíš otázka nabídky, než poptávky. Nebo máš snad pocit, že se výrobci lidí ptají, co v mobilu chtějí?? :-) Skutečný přínos??? Tak ten je neodiskutovatelný. Jelikož nenahráváš a nezajíma tě to, tak ti to asi nevysvětlím, ale na webu najdeš srovnání zvuku u videa….tak se podívej sám, jaký to má přínos :-) Ono se stačí podívat na youtube, je tam tisíce videí z akcí..lidé točí, a hodně…ale má to jeden háček, většinou je to hrozné chrchlání, protože mikrofony nestíhají….

    iPhone dohání z každého modelu něco…..

   • Zrovna jsem testoval rychlost Nokie 808 s bleskem.
    Nastaveno na nekonečno, blesk zapnutý, a dělal jsem jednu fotku za druhou po dobu 30s.
    Nokia 808 udělala s bleskem za 30s 11 fotografií.

    Poté to samé se svým Samsung galaxy S7, nekonečno 30s + blesk a udělal 12 fotografií.

   • xzeit: Tu ceny ty nebo já nevyřešíme:) Prostě když ten výrobce nedá za pár centu senzor okolního světla nebo digitální kompas, nedá za pár centů ani za mikrák pro promile potenciálních uživatelů:) Cena výprodeje Lumie jako argument? OMG:-/
    Atd.
    Běžné video od lidí trpí tím, že jim do toho fouká a mají klumpr, který si s tím buď neporadí nebo nemá 3 (např. iPhone) nebo i více (např. ta Lumie) mikrofonů pro lepší odrušení okolí. Mluvím o běžných videích ze života, jak to používá drtivá většina uživatelů. Ne o videích od zcela minoritní skupiny nahrávající minoritní scénáře, na který ty jsi neskutečně zaseklý:) Řešíme kulový, HAAC prostě ne a zase s tím trávíme úplně zbytečně čas, ach jo….pro zachování zdravého rozumu za mě over.

   • Sorry, že můj běžný život jsou také párty, kde rád natáčím, teda natáčel jsem. Taky to patří k životu. Běžné video ze života, bože….vše co točíš je ze života….už se prober. Já jen řeším, neschopnost většiny přístrojů nahrát zvuk z klubů. A ještě jednou. Špičkový TOP model chvástající se FOTO/VIDEO, kromě toho, že kvalita foto a videa se neustále zlepšuje, záznam zvuku pokulhává. Fotoaparáty se snaží udělat snímek co nejblíže realitě a ten pozorujeme skrze oči, stejně jako video a záznam zvuku, který slyšíme skrze uši a ten by měl být schopen zaznamenán v takovém rozsahu, jako slyší naše uši. Čili když jsem někde na hudební akci a stojím 10m od beden a slyším ten zvuk bezbolestně a nezkresleně, měly by to takto být schopny zachytit také mikrofony….pokud nezachytí, mají rezervu..

    Víme že to jde, viz HAAC….

   • xzeit: Chlape, běžný život je desítky let natáčet nadcházející generaci a jejich generaci, ne několik pubescentních let sexuálního predátorství:) Tomu se nijak nevysmívám nebo to neponižuji. Ale co ti chybí je prostě správné vnímání priorit.
    To co ty zmiňuješ není priorita výrobce mobilů pro masu, tedy běžného uživatele běžného života.
    Na to jsou spešl věci, jako jsou spešl věci pro aktivního outdoristu, sportovce nebo náročného posluchače. Pro ně jsou specializované přístroje. Brečet pod total masovkou jako je S8, že to není model pro minortní skupiny je opravdu, opravdu zbytečné.
    Vím, pro tebe, kdo má opravdu minimální schopnost absorbovat fatka (mnohokrát zde viděno) je to ale házení hrachu na zeď s nůší dřeva na cestě do lesa:)

   • UNI: Meleš z cesty….co jsou fakta, o kterých se zmiňuješ? Mimochodem, přešlapuješ úplně mimo. Nebrečím nad S8, zdaleka né. Já se bavím o slabinách a jestli sis teda už stačil všimnout, zaměřuji se u mobilů na mobilní fotografii a video.
    Jelikož hodně používám mobil jako fotoaparát a jako videokameru, je to pro mě horké téma a zmiňuji se o slabinách, které lze poměrně snadno vyřešit. Resp. řeším tady lepší mikrofony a jejich přínos, který prostě neokecáš ani kdyby ses…
    Neokecáš. A nějaká priorita výrobce, co to tady meleš…o to vůbec nejde, tohle vůbec neřeším. Řeším přínos lepších mikrofonu a řeším přínos xenonového blesku. Přínos těchto maličkostí u mobilu je neodiskutovatelný. V případě lepších mikrofonů jsou to kvalitnější zvukové záznamy a v případě xenonového blesku je lepší osvícení scény pro fotgrafii….ty nejsi schopen napsat, že tomu tak je….přitom řeším jenom tohle. Ty řešíš totiž úplně něco jiného a to nějaké úvahy co lidí potřebují a přitom si to cucáš z prstů….fakta neabsorbuješ právě ty.

  • Výměnné aku, dualSIM, tlakový displej, nemechanické tlačítko, phablet flat verze.

 2. Dle mého je to dehonestácia kvalitných značiek ktoré si budovali dlhé roky. Ak si niekto myslí, že s mobilu dostane kvalitný zvuk je na veľkom omyle.

  • Nechapem vas nazor. Tiez som narocnejsi na kvalitu reprodukcie, ale viem pochopit aj to, ked chcu dat do mobilu ,,lepsi“ repracik. Nebudem samozrejme cakat, ze mi to bude hrat ako zostava v obyvacke! No napriek tomu, kazde zlepsenie vytam.

 3. Ale zato u S8 nenajdete Jack :D zabijíci zabíjí mobil který ještě není ani na TRHU! a to se prý poučili z chyb u S6. Prdlajs jen tupě kopírují Apple Moto…

 4. HAAC a Stereo, bych uvítal a Xeon Jako třešnička na dortu :D.

  Jinak
  Proto jsem rád že LG se snaží a ne jak ostatní. Proto i LG by mohlo dát stereo.

  • Přesně, a to FM rádio a IrDA! Pořád se to používá a hlavně třeba radio je realtime, oproti internetovému. Vyhrál jsem už díky tomu asi 6 vstupenek na různé akce, měl jsem sluchátka v mobilu a díky te mobilnosti jsem mohl stále poslouchat….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).