Domů » Bleskovky » Samsung hodlá Galaxy S8 napěchovat revolučními technologiemi. Které to budou?

Samsung hodlá Galaxy S8 napěchovat revolučními technologiemi. Které to budou?

Podle posledních zpráv se Samsung chystá k řadě radikálních změn, které jeho chystaný model Galaxy S8 mají katapultovat mezi absolutní špičku. Po dvou letech se dočkáme přepracovaného designu, jehož poznávacím rysem budou minimální okraje na horní a spodní straně zařízení. S tím má údajně souviset odstranění domovského tlačítka kombinující čtečku otisků, která se stane součástí displeje. Přestože tato koncepce je známa již delší dobu, doposud se nikdo z výrobců neodhodlal k nasazení do komerčního prostředí. Mechanickou podobu mají ztratit i tlačítka na bocích přístroje, které Samsung hodlá nahradit dotykovými senzory. Výsledkem má být velmi uhlazený a čistý design, který se stane předlohou pro další modely z rodiny Galaxy.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Co se týče zobrazovací technologie, Galaxy S8 dostane do vínku nejnovější kategorii M8 OLED panelů, které vynikají o 30 procent nižšími energetickými nároky a delší životností. V případě klasického modelu máme očekávat úhlopříčku 5,7“, respektive 6,2“ u varianty se zakřiveným displejem. Další významná lahůdka se bude týkat bezdrátového nabíjení. Obě chystané novinky dostanou modul s třemi cívkami, což má v praxi přinést několik výhod. Kromě rychlejšího přenosu energie má odpadnout nutnost přesného uložení smartphonu na střed dobíjecí podložky.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Jihokorejský gigant hodlá dále využít nedávné akvizice společnosti Viv Labs, která stojí za vývojem umělé inteligence. Spekuluje se, že nový asistent dostane jméno Bixby (zpráva zde) a podle posledních indicií nabídne mnohem propracovanější interakci založenou na strojovém učení.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

16 komentářů

 1. Už se nemůžu dočkat :-)
  M8 OLED zní zajímavě.

 2. Jen aby nakonec „nepohořel“ s těmi technologiemi

 3. bude to bomba telefon

 4. Doufám, že k telefonu přidají zařízení pro dálkový odpal. Mohli by to třeba dát místo VR brýlí co dávali teď tuším.

 5. „Super“. Zbavování se HW tlačítek, které se dají nahmatat po tmě, popř. bez dívání se kam vlastně šahám a na co mačkám, je vkustku geniální nápad, který ocení zejména volečci, kteří nechápou, že design != jak to vypadá.

  • Vidis, ja mam posledních 5 let pouze zařízení, která nemají hw tlačítka a nemám důvod si stěžovat. I budoucí zařízení bych preferoval takto.

  • Já mám HW tlačítka a stejně nahmatám kulové. Co je to za logiku?

  • HW tlacitka jsou prezitek. Je fajn, ze konecne ti pochopil i Samsung.

   • A že je užívá více a více společností:-) A proč by lepší ergonomie byla přežitek? Návod se do nich v minulých letech prestehoval bezpečnostní prvek.
    Hmm, vlastně jsi sem jen hodil pind, ach jo.

   • Uni, na tve zpatecnicke cinty neni nikdo zvedavy.

 6. To bude opět „horké“ zboží :-D

 7. No já zas u svého oceňuji ze když je nejhůř tak vyndám baterii. Proto jsem zamrzl a po S5 jsem koupil Note Edge a nikoli S6 či pak S7

 8. Pořád to bude jen Samsung (tzv. nedotažená nůše sekajících se kravin, která bude mít s premiovou třídou společnou jen cenovku;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).