Sledujte nás na YouTube

Galaxy S8 dostane inteligentního asistenta. Na svědomí ho budou mít tvůrci Siri

Samsung před měsícem oznámil akvizici start-upu Viv, který slibuje novou generaci umělé inteligence. Že se nejedná o pouhé reklamní heslo, dokazuje fakt, že za touto službou stojí Dag Kittlaus, Adam Cheyer, and Chris Brigham, což je trojice, která v roce 2010 prodala Applu asistentku Siri. Jejich spolupráce se Samsungem má přinést podobné ovoce – inteligentního virtuálního asistenta.

samsung-factory

Spekuluje se, že nový asistent dostane jméno Bixby, a bude zcela otevřený vývojářům aplikací a služeb třetích stran. Asistent má oproti konkurenci nabídnout zcela jiný zážitek postavený na sofistikované umělé inteligenci, porozumění jazyka a strojovém učení. Tato služba nemá pohánět pouze smartphony, ale veškerou další elektroniku Samsungu, od náramků, až po chytré spotřebiče v domácnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *