Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Galaxy S8 dostane inteligentního asistenta. Na svědomí ho budou mít tvůrci Siri

Galaxy S8 dostane inteligentního asistenta. Na svědomí ho budou mít tvůrci Siri

Samsung před měsícem oznámil akvizici start-upu Viv, který slibuje novou generaci umělé inteligence. Že se nejedná o pouhé reklamní heslo, dokazuje fakt, že za touto službou stojí Dag Kittlaus, Adam Cheyer, and Chris Brigham, což je trojice, která v roce 2010 prodala Applu asistentku Siri. Jejich spolupráce se Samsungem má přinést podobné ovoce – inteligentního virtuálního asistenta.

samsung-factory

Spekuluje se, že nový asistent dostane jméno Bixby, a bude zcela otevřený vývojářům aplikací a služeb třetích stran. Asistent má oproti konkurenci nabídnout zcela jiný zážitek postavený na sofistikované umělé inteligenci, porozumění jazyka a strojovém učení. Tato služba nemá pohánět pouze smartphony, ale veškerou další elektroniku Samsungu, od náramků, až po chytré spotřebiče v domácnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel