Domů » Bleskovky » Galaxy S8 bude mířit hodně vysoko. Počítá se s 6 GB RAM a 256GB pamětí

Galaxy S8 bude mířit hodně vysoko. Počítá se s 6 GB RAM a 256GB pamětí

Rok 2016 se pomalu blíží ke svému konci a mnoho uživatelů už toužebně vyhlíží, co si pro nás technologické společnosti připraví pro nadcházející rok. Jednou z aktuálně nejsledovanějších společností je jihokorejský Samsung, který se svým modelem Galaxy S8 zkrátka musí zabodovat.

Právě ten by měl napravit poškozenou reputaci, kterou si společnost „zasloužila“ problémovým modelem Note7. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že se Samsung pro svůj nadcházející model rozhodl použít 6 GB RAM moduly a flash úložiště o velikosti až 256 GB (pro nejvyšší variantu).

galaxy-S8

Není zatím ovšem jasné, zda se společnost rozhodne pro zachování slotu na SD karty. Když se Samsung pro tento krok rozhodl posledně u modelů rodiny S6, nesetkal se s velmi přívětivými reakcemi. Mimo velikost vnitřního úložiště je pak také určitě potěšující to, že by společnost ráda využila nových 6 GB RAM modulů. Zde pak bude záležet především na tom, zda takto velká porce paměti bude skutečně naplno využitelná či nikoli. S podobnými problémy se také původně potýkal například model OnePlus 3.

Jak se uvedení nového modelu blíží čím dál tím více, získáváme také přesnější představu o tom, co všechno by nová vlajková loď měla obsahovat. Nedávno jsme například informovali o možném využití nového Snapdragonu 835 nebo displeje citlivého na tlak.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

21 komentářů

 1. Rok 2017 se blíží… Malá chybička :)

 2. Em… Rok 2016 se blíží „ke svému konci“, takže 2017 tam být nemá :)

 3. Vida, Samsung se začíná snažit. Škoda, že takový impuls (Note 7) nedostala svého času Nokia, třeba by se jim tam taky rozsvítilo a nadějné Meego by přišlo včas a nebylo zaříznuto trojským koněm z Microsoftu.

 4. Tak pokud Samsung udělá kromě 256 GB varianty třeba 128 GB, tak nevidím v absenci slotu na kartu žádný problém. Eventuálně se dá solidně žít ještě s 64 GB, ale cokoliv menšího je bez slotu blbost. Ten kterému stačí menší paměť, bude 64GB varianta dostačovat a přitom nebude ,,zbytečně,, drahá.

  Osobě bych si pořídil tu 128 GB, po případě 256GB dle ceny….

 5. 6GB Ram a v resumingu appiek to bude zase 2x pomalsie ako iPhone kludne aj 6s… njn papier znesie vsetko

  • co je 2x pomalejší, než iPhone prosím tě?

   • Asi Samsung, ne? Můj S6 je vždy rychlý měsíc a pak je nutné přeinstalovat systém, jinak to nejde používat. Zejména klávesnice reagující se zpožděním je k vzteku.

   • Zvláštní. Můj SGS7 jel asi 6 měsíců úplně v pohodě, dokonce jsem jej porovnával s úplně novou SGS7 a nic z toho co píšeš. Momentálně mám nahozeny android 7 beta, takže mohu feferovat opravdu jen těch 6 měsíců nepřetržitého chodu. Žádné lagy.

   • Xzeit: chtěl bych vidět důkaz protože to zní spíš jako výmysl než reálná možnost.

   • Ja:Nemám v podstatě důvod si vymýšlet. Dneska jsem dělal otci něco s Lumii 950XL.nevim jak, ale spojily se mu nějaké kontakty… Tak jsem mu je rozděloval a při tom jsem měl nervy. Hrozná odezva mezi otevřením kontaktu a vyjetim zase zpátky do seznamu. To je plynulý systém? To vím kde je problém, ale taky si nevymýšlím… Proč bych to dělal? Chtěl jsem pro otce plynulý systém bez pádů a zaseků, ale plynulost tam příliš není. Nemám zatím se samsungem žádný problém… Teda měl jsem. První vydání bety nebylo moc rychle a stabilní.. Třetí už je mnohem lepší. Trochu pomalejší psaní na SwiftKey, zkusím samsung klávesnici, nebo Google.

   • Můj Note 7 taky funguje jako víno ????

   • Nespíš žádný S6 nemáš.

   • Mně přijde subjektivně S7 Edge citelně rychlejší než iPhone 7 Plus s iOS10.

   • jpm – no vyzera to tak ze na vacsinu tych app sa zapaja to low jadro – pretoze v testoch je o milisekundy pomalsi nez ip 6s – zato ma ale vyssiu vydrz… takze to druhe jadro bude na hry, videa a tieto veci – ale nikde som nenasiel silny zatazovy test medzi ip7 a 6s – kde by sa mohli zapojit tie silnejsie jadra…

  • Slovenský impregnátor se zase předvádí .

   • To je tedy test panečku :D

   • no hlavne ze v resumingu je o 50% pomalsi a to ma 4gb ram… takze ano je to test… to tam malo lietat len by hucalo… takze obdobne to bude aj s 6gb ram

   • Tak za 1.bych asi neřešil Note7 a za druhé testovaná verze notu je se snapdragonem. Verze Galaxy S7 s Exynosem je v tomhle spouštění aplikaci znatelně rychlejší a taky je úspornější. A za další, tyhle testy k srovnávání mobilů, navíc dvou různých platforem, nejsou příliš vypovídající ohledně samotné rychlosti. Každý mobil má jinak nastavený systém, rychlost animací apod. Takže férově lze porovnat leda tak právě např. Samsung Galaxy S7 se Snapdragon 820 vs S7 s Exynosem.

  • To je vecny problem Samsungu a jejich nenazraneho Touchwiz. A furt ty o nechapopu. Pokud tady nekdo tvrdi, ze se mu nezpomaluje, tak nepokryte lze.

   • Nevím jak to bylo u předchozích verzí androidu a TW. ale Samsung Galaxy S7 mám od března a defacto do listopadu jel bez nějakého resetu apod. Srovnával jsem s úplně novým S7, který si koupila přítelkyně a rychlost úplně stejná. A to mám v mobilu asi tak něco málo přes 150 doinstalovaných aplikaci, z nichž dejme tomu 2/3 nepoužívám nijak pravidelně. Neřešil jsem, nainstaloval jsem také ze zvědavosti, jak to pojede….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).