Galaxy S23 Ultra dostane 200Mpx fotoaparát. Samsung použije dosud nepředstavený čip

Samsung Galaxy S22 Ultra recenze

Samsung loni představil mobilní fotočip ISOCELL HP1, který se pyšní rekordním rozlišením 200 megapixelů, avšak zatím jej u žádného svého smartphonu nepoužil. Žhavým adeptem byla jarní vlajková loď Galaxy S22 Ultra. U ní však korejský gigant raději nasadil osvědčený 108Mpx senzor s tím, že 200megapixelové prvenství přenechá jiným. Jelikož byla včerejší premiéra Motoroly X30 Pro na poslední chvíli zrušena, na první telefon s 200Mpx fotoaparátem stále čekáme.

isocell

Před dvěma měsíci Samsung představil svůj druhý 200Mpx fotočip nazvaný ISOCELL HP3, který se pyšní menší fyzickou velikostí. Opět se rozvířily debaty, zda jej nasadí u svého vlastního telefonu, například u Galaxy S23 Ultra. Na to, zda se tak stane, zná prý odpověď IceUniverse.

Podle aktuálního tweetu věrohodného informátora se Galaxy S23 Ultra skutečně může těšit na 200Mpx fotosenzor, ale nebude jím ani ISOCELL HP1, ani HP3. Korejský gigant údajně vyvíjí nový snímač ISOCELL HP2, který oba zmíněné čipy předčí. IceUniverse si je svojí zvěstí 100% jistý, takže pokud nedojde ke změnám na poslední chvíli, můžeme se pomalu těšit na příští jaro.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku