První smartphone s 200Mpx fotoaparátem se odkládá. Motorola zrušila dnešní premiéru

motorola frontier render 200mpx

Motorola, jejíž smartphony vyrábí čínské Lenovo, měla dnes představit dva nové smartphony – vlajkový model Moto X30 Pro s 200Mpx fotoaparátem a zbrusu novou generaci ohebného véčka Motorola Razr. Prezentace měla začít dnes v 13:30 našeho času, avšak Motorola ji bez udání důvodu zrušila.

Motorola

Nepamatujeme, kdy by některý z výrobců odvolal premiéru stěžejních smartphonů jen pár hodin před akcí. Důvody pravděpodobně tkví v napjaté politické situaci mezi pevninskou Čínou (Čínskou lidovou republikou) a Tchaj-wanem (Čínskou republikou), kde před malou chvílí přistála předsedkyně sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosi. Tím podle politických představitelů Číny porušila zásadu jednotné Číny.

motorola razr unveil

Čína už dříve varovala, že pokud k tomuto aktu dojde, bude Tchaj-wan čelit vážným následkům. A zřejmě právě to je důvodem, proč Motorola uznala za nevhodné uvádět v této situaci na trh nové smartphony, byť to oficiálně nepřiznává.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku