Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 a další problémy: Vybuchující baterie vystřídaly problémy s vybíjením a přehříváním

Galaxy Note7 a další problémy: Vybuchující baterie vystřídaly problémy s vybíjením a přehříváním

Na Galaxy Note7 se od uvedení na trh neustále nabalují problémy. Nejenže za zpackané baterie, za jejichž výrobou stojí firma SDI, která od roku 2014 spadá pod divizi Samsungu, zaplatí jihokorejský konglomerát v přepočtu přibližně 48 miliard korun, ale nyní se ukázalo, že není všem problémům konec.

Samsung chybu explodujících baterií vyřešil změnou dodavatele. Baterie v nových jednotkách pochází od společnosti Amperex Technology Ltd., které jsou o něco menší a netrpí výrobními vadami.

spiralbinder-2016-18

Nové a již „opravené“ jednotky se dostaly do rukou prvních zákazníků, ti však hlásí, že mají problém s přehříváním telefonu a s nadměrným vybíjením akumulátoru. V některých případech dochází k vybíjení baterie i v případě, že je telefon připojen k nabíječce. O nově vzniklých problémech společnost Samsung ví a zároveň odmítá jakoukoliv souvislost s novými bateriemi a společností Amperex Technology Ltd.

Podle serveru Bloomberg je zdrojem všech problémů iPhone 7 a snaha inženýrů ze společnosti Samsung být za každou cenu lepší, jak konkurence. Do 7,9 mm tenkého těla se snažil výrobce umístit co největší baterii – chyby vzniklé při výrobě a stísněný prostor však vedly k explozím.

note7 explosion

V Číně již Samsung začal majitelům rozesílat vyměněné kusy a někteří uživatelé hlasí další problémy. Hui Renjie upozornil na to, že jeho nový kus explodoval a způsobil mu další škody, například poničil jeho MacBook.

Kvůli nešťastné situaci musel Samsung opětovně odložit datum zahájení prodeje a k nám by se měl Note7 dostat nejdříve během listopadu, tedy za předpokladu, že se podaří vyřešit všechny staré i nově vniklé problémy. Doufejme, že se situace nebude opakovat u modelu Galaxy S8, který by měl, i díky problémům s Notem7, přijít na trh už na počátku příštího roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments