Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 a další problémy: Vybuchující baterie vystřídaly problémy s vybíjením a přehříváním

Galaxy Note7 a další problémy: Vybuchující baterie vystřídaly problémy s vybíjením a přehříváním

Na Galaxy Note7 se od uvedení na trh neustále nabalují problémy. Nejenže za zpackané baterie, za jejichž výrobou stojí firma SDI, která od roku 2014 spadá pod divizi Samsungu, zaplatí jihokorejský konglomerát v přepočtu přibližně 48 miliard korun, ale nyní se ukázalo, že není všem problémům konec.

Samsung chybu explodujících baterií vyřešil změnou dodavatele. Baterie v nových jednotkách pochází od společnosti Amperex Technology Ltd., které jsou o něco menší a netrpí výrobními vadami.

spiralbinder-2016-18

Nové a již „opravené“ jednotky se dostaly do rukou prvních zákazníků, ti však hlásí, že mají problém s přehříváním telefonu a s nadměrným vybíjením akumulátoru. V některých případech dochází k vybíjení baterie i v případě, že je telefon připojen k nabíječce. O nově vzniklých problémech společnost Samsung ví a zároveň odmítá jakoukoliv souvislost s novými bateriemi a společností Amperex Technology Ltd.

Podle serveru Bloomberg je zdrojem všech problémů iPhone 7 a snaha inženýrů ze společnosti Samsung být za každou cenu lepší, jak konkurence. Do 7,9 mm tenkého těla se snažil výrobce umístit co největší baterii – chyby vzniklé při výrobě a stísněný prostor však vedly k explozím.

note7 explosion

V Číně již Samsung začal majitelům rozesílat vyměněné kusy a někteří uživatelé hlasí další problémy. Hui Renjie upozornil na to, že jeho nový kus explodoval a způsobil mu další škody, například poničil jeho MacBook.

Kvůli nešťastné situaci musel Samsung opětovně odložit datum zahájení prodeje a k nám by se měl Note7 dostat nejdříve během listopadu, tedy za předpokladu, že se podaří vyřešit všechny staré i nově vniklé problémy. Doufejme, že se situace nebude opakovat u modelu Galaxy S8, který by měl, i díky problémům s Notem7, přijít na trh už na počátku příštího roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

25 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  Vydareny telefon.

  • Tady už to překročilo určité hranice a Note 7 je časovana bomba i po výměně a zřejmě s doživotní nálepkou zákazu používání.Je evidentní, že Samsungu se problémy vyřešit nepodařilo a měl by být prodej Note 7 zcela zastaven, všechny kusy vykoupeny zpět a zničeny.

 2. petr (neregistrovaný)

  Jop je prima když ti placka za 30 znici vetsi placku za 30????

 3. Marek Studnička (neregistrovaný)

  Je to bohužel tak-Práce kvapná-málo platná.Samo o sobě je to velmi smutné,ale co už je k zasmání,že i po výměně si zákazníci stěžují na přehřívání a nedobíjení přístroje-aby na tomto Samsung neprodělal gatě

 4. Samsung je pro vánoční sezónu mrtvý, toto s ním zatřese slušně, a Apple na tom sakra vydělá.

 5. Lister0 (neregistrovaný)

  note 7 už může samsung odpískat a raději se soustředit na note 8. Nikdo tomuto telefonu už nebude věřit. Pokud by byly jen sw problémy, tak by to nemělo vliv. Tady jde už ale o velké omezení a hlavně zdraví uživatele a za ten risk se jim na to každý vysere. Osobně bych ani nehctěl nový kus. Chtěl bych vrátit peníze a odškodné.

 6. Marek Studnička (neregistrovaný)

  Pokud se dobře uvede a skutečně se ukáže,že Nová Sony Ixperie XZ je opravdu dobře proprcovaná s Novým fotoaparátem-laserové ostření apod.i ona by mohla promluvit do statistiky prodejů-jsem na to zvědav a je opravdu škoda,že LG V 20 se u nás neuvwdl-snad jen prozatím

 7. MrWilson (neregistrovaný)

  Opravte si v článku chybu. Místo iPhone 7 tam má být Note 7.

  • David.K (neregistrovaný)

   :D A ty se nauč pořádně číst. Mají to napsané dobře. Ten problém vzniká v souvislosti s vydáním iP7, protože „snaha inženýrů ze společnosti Samsung být za každou cenu lepší, jak konkurence“. jednoduše řečeno,Samsung se chtěl vyšvihnout s tak opěvovanou řadou note,která u nás v ČR 2 roky chyběla. Ale bohužel,nepovedlo se. Škoda….

 8. Braňo (neregistrovaný)

  Hm, zrejme aj taký note 4 by bol ešte zmysel kúpiť ak niekto chce aj s pen.

 9. Jak prosím souvisí s vydáním iPhone 7? Jakože tabletofon by měl konkurovat smartphone o úhlopříčce 4.7 palce? Ač Samsung zpackaný Note bude stát hodně peněz, v důsledku si nemyslim, že to pro ně bude taková katastrofa, jak tady někteří diskutující předpovídají. Note nemá konkurenci, kdo chce S pen, buď si ho koupí, koupí starší model nebo holt počká na příště. A nechci, aby to znělo hnusně, ale zrovna pro uživatele iPhonu je Note 7 asi nesmysl.

 10. Jetra (neregistrovaný)

  Mám pocit, že se z tohoto problému stala honba na čarodějnice. Mám vyměněny N7 a ani před výměnou, ani po výměně se nadměrně nehřál, ani nehřeje. Ohřev při nabíjení nebo zátěži je srovnatelný s N5. Výdrž baterie je zcela normální. Vybíjení může být běžný problém nainstalované nestandardní aplikace, se kterým se často setkáte u mnoha jiných mobilů na xda-dev.

  • Tohle media milují, hlavně amíci jsou tupý jak dlabaný necky. Si z toho udělají všichni senzaci, beztak na to všichni za pár měsíců zapomenou a budou hledat něco nového……..

   • Tak v první řadě, dluzim tak trochu omluvu htcjirkovi, měl po celou dobu pravdu a když jsou problémy i s podle výrobce „bezvadnymi kusy“ mající na krabici označení, tuším že ctverecekba ve stavové liště mimořádně ikonu baterie, zbarvenou do zelena, je to špatně a moc….patrně to vývojáři pod tlakem manazeruvzase uspisiliba udělali chybu pro změnu jinde jinde…..ono čím víc po člověku nadřízený dupe tím víc může chybovat, zná to asi každý z pozice Prostějov zaměstnance.
    Rada note se nálepky explodujjcich zařízení už asi nezbaví a myslím ze i u nástupce n8 budou lidí opatrní, s nákupem váhat (ať dělá pokusného králíka tamten, já si počkám) ssungu to hodně uškodí…vydělá konkurence a už jsem četl i názory ze je to práce někoho z branže, dale média to patřičně nafouknou a nazdar babí.

  • Petr (neregistrovaný)

   Díky za tuhle recenzi… Mám Note4 a vážně jsem začal váhat. Tak do toho půjdu,jestli je to tak,jak píšeš. A ten, kdo nikdy nedělal s Spenen, tak nemůže pochopit, proč si lidé, kteří si tento telefon kupují hlavně na práci, už těžko můžou mít něco jiného!

 11. Přesně na tenhle článek jsem chtěl odkázat.
  Taky byly názory ze může jít o napodobeniny kvůli chybějícímu logubale tusim v Japonsku to je bezne, ty ze se nemusí a v USA snad také.

  • Přesně tak.Logo Samsung na Note 7, S7, S7 Edge, A8 a dalších modelech nemá kromě Japonska ani Jizni Korea, Cina a další země.I první ohořelý Note 7 neměl logo a pocházel práve z těchto končin.

 12. Akorát tři problémy: A) Samsung je jistě „tak blbý“, že eviduje přístroje, které nejsou jeho. B) Článek je poměrně starý (vzhledem k dynamičnosti téma) C) Když chci vytvořit teorii, „fakta“ se vždy najdou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).