Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8: Přijde ve dvou velikostech a možná dříve než obvykle

Samsung Galaxy S8: Přijde ve dvou velikostech a možná dříve než obvykle

Samsung Galaxy Note7 se kvůli potížím s explodujícími akumulátory ještě nedostal pořádně na trh, a už se začíná spekulovat o nástupcích vrcholových modelů řady Galaxy S. Letošní řada Galaxy S7 je veleúspěšná, a ambice Samsungu tak rozhodně nebudou malé.

Tetrafobia – kódové označení bez čtyřky

Podle informací serveru SamMobile jsou na pořadu dne opět dva modely, interně vyvíjené pod názvy Dream a Dream2, přičemž jejich kódová označení mají být SM-G950 a SM-G955. Podle zaběhnutých zvyklostí, kdy čísla modelů poskakovala po deseti, by mělo být logičtější označení SM-940 (Galaxy S7 má SM-930), avšak číslo 4 je v některých asijských zemích považováno za nešťastné, dokonce v některých veřejných budovách či v nemocnicích vůbec nenajdete čtvrté patro.

elevator-buttons

Samsung již číslo 4 u svých minulých smartphonů přeskočil několikrát, stejně tak čtyřku nepoužívá na produktových číslech svých fotoaparátů Canon či dříve Nokia.

Na MWC nebo dříve?

Samsung by také mohl narušit zaběhnutý zvyk při představování svých vlajkových smartphonů – v minulých letech se tak dělo vždy v předvečer prvního dne veletrhu MWC, což by znamenalo, že se premiéra Galaxy S8 odehraje 26. února 2017. Analytici serveru Korea Herald však tvrdí, že kvůli problémům s explodujícími tabletofony Galaxy Note7 se bude Samsung snažit premiéru uspíšit, aby se jeho prodeje alespoň částečně projevily ještě v prvním čtvrtletí příštího roku a nedošlo k meziročnímu zhoršení finančních výsledků mobilní divize. Kromě toho by rychlejší start mohl dát dříve zapomenout na neúspěšný start Galaxy Note7.

galaxy-S8

Ať bude premiéra kdykoliv, doufáme, že Samsung nepodcení testování a nabídne důstojné nástupce „essedmiček“ zbavené veškerých problémů. Očekává se, že obě varianty Galaxy S8 budou mít oboustranně zakřivený displej.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments