Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S8: Přijde ve dvou velikostech a možná dříve než obvykle

Samsung Galaxy S8: Přijde ve dvou velikostech a možná dříve než obvykle

Samsung Galaxy Note7 se kvůli potížím s explodujícími akumulátory ještě nedostal pořádně na trh, a už se začíná spekulovat o nástupcích vrcholových modelů řady Galaxy S. Letošní řada Galaxy S7 je veleúspěšná, a ambice Samsungu tak rozhodně nebudou malé.

Tetrafobia – kódové označení bez čtyřky

Podle informací serveru SamMobile jsou na pořadu dne opět dva modely, interně vyvíjené pod názvy Dream a Dream2, přičemž jejich kódová označení mají být SM-G950 a SM-G955. Podle zaběhnutých zvyklostí, kdy čísla modelů poskakovala po deseti, by mělo být logičtější označení SM-940 (Galaxy S7 má SM-930), avšak číslo 4 je v některých asijských zemích považováno za nešťastné, dokonce v některých veřejných budovách či v nemocnicích vůbec nenajdete čtvrté patro.

elevator-buttons

Samsung již číslo 4 u svých minulých smartphonů přeskočil několikrát, stejně tak čtyřku nepoužívá na produktových číslech svých fotoaparátů Canon či dříve Nokia.

Na MWC nebo dříve?

Samsung by také mohl narušit zaběhnutý zvyk při představování svých vlajkových smartphonů – v minulých letech se tak dělo vždy v předvečer prvního dne veletrhu MWC, což by znamenalo, že se premiéra Galaxy S8 odehraje 26. února 2017. Analytici serveru Korea Herald však tvrdí, že kvůli problémům s explodujícími tabletofony Galaxy Note7 se bude Samsung snažit premiéru uspíšit, aby se jeho prodeje alespoň částečně projevily ještě v prvním čtvrtletí příštího roku a nedošlo k meziročnímu zhoršení finančních výsledků mobilní divize. Kromě toho by rychlejší start mohl dát dříve zapomenout na neúspěšný start Galaxy Note7.

galaxy-S8

Ať bude premiéra kdykoliv, doufáme, že Samsung nepodcení testování a nabídne důstojné nástupce „essedmiček“ zbavené veškerých problémů. Očekává se, že obě varianty Galaxy S8 budou mít oboustranně zakřivený displej.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Jsem zvědav, co oproti S7 přinese.

 2. Předpokládám, že bude ve velikosti 4,7 a 5,5″ a přijde o jack.

  • :-) vtipálek. Předpokládám že bude skoro úplně stejný, akorát bude mít duální foto a to podle iPhonu. Jedná wide a druhá tele. Dostane lepší mikrofony a xenonovy blesk :-)

  • Pro Xenon blesk musí být jiná konstrukce fotoaparátu, která je jistě větší, tam trend nejde.

 3. Honza (neregistrovaný)

  A co se naučit česky? Základní škola nebyla? Píše se „čtyřka“. Učivo 4. stupně ZŠ.

 4. JaroB (neregistrovaný)

  Hlavne rychle…sr.t na testovanie aby neboli problémy…tých pár drobných čo nás bude stáť odškodné nás nezabije…hlavne rychle rychle

 5. mino (neregistrovaný)

  No dúfam, že na prelome roka už budú opravené verzie Note 7, ktoré už nebudú mať problém s batériou a vďaka skoršiemu uvedeniu S8(ktoré bude mať asi 4k ale nie S-pen) pôjde cena Note 7 o niečo dole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).