Domů » Bleskovky » Facebook splnil slib: v Messengeru lze nyní smazat již odeslanou zprávu

Facebook splnil slib: v Messengeru lze nyní smazat již odeslanou zprávu

V dubnu 2018 web TechCrunch přinesl zprávu o tom, že několik uživatelů hlásí, že jim záhadně zmizely některé zprávy z konverzací se samotným Zuckerbergem. Facebook nejprve tvrdil, že šlo pouze o jednorázové bezpečnostní opatření související s hackem Sony Pictures. Již následující den však praxi mazání zpráv zaměstnanci přiznal a slíbil, že tuto funkci nabídnou i běžným uživatelům.

Facebook nabídne mazání zpráv. Funkci zatím používá pouze vedení společnosti

Ze slibovaných „pár měsíců“ se nakonec vyklubalo měsíců devět, avšak funkce je konečně dostupná (či v nejbližší době bude) pro všechny uživatele.

Deset minut na vyžehlení chyb i trapasů

Zatímco Zuckerberg údajně mazal i zprávy z hluboké minulosti, nová funkce umožní smazat zprávy pouze do deseti minut od odeslání. V praxi to funguje tak, že místo současného tlačítka pro smazání lokální kopie zprávy máte na výběr tlačítka dvě. Smazat pro vás a Smazat pro všechny.

V případě smazání zprávy do deseti minut všem uživatelům v dané konverzaci původní zpráva zmizí a bude nahrazena informací o jejím odstranění. Uživatel ale bude stále mít možnost takto smazanou zprávu nahlásit, což je zřejmě ochrana před tím, aby například agresor beztrestně smazal výhružnou zprávu. Z toho také vyplývá, že zpráva po určitou dobu zůstává přístupná zaměstnancům Facebooku z důvodu posouzení případného nahlášení.

Novinku jistě ocení spousta lidí. V Messengeru tak bude možné opravit pravopisnou chybu, smazat zprávu omylem zaslanou jinému příjemci a podobně. Desetiminutový limit zároveň zaručuje, že by nemělo docházet ke konfliktům způsobeným zpětnou editací historie konverzace.

Mohlo by se hodit:

Messenger
Messenger
Autor: Facebook
Cena: zdarma
‎Messenger
‎Messenger
Cena: zdarma

Facebook původně slíbil, že do uvedení této funkce pro všechny uživatele nebudou zprávy mazat ani jeho zaměstnanci. Otázkou však zůstává, jestli nyní budou i zaměstnanci omezeni desetiminutovým limitem, nebo opět budou mít možnost smazat jakoukoliv zprávu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

14 komentářů

 1. Spíš kdy bude tmavý režim.

  • Až Apple doplní všechny zvířátka do iOS, nestíhají.

  • Neblázni, FB nemůže představit tmavé téma dřív, než Apple, víš jaká by to byla ostuda? Až Apple dodělá zvířátka, bude tmavý režim. :-)

  • Jirkovi v mládí Apple způsobil újmu nebo co má pořád s tím Applem tak chorobně?

  • Tak snad ti zitra bude lip jirko :D

  • Tmavý režim už je, jen potřebuješ root na to, abys ho zapl. Vypadá ale dost dobře.

 2. Whats App to má snad od začátku, tohle mi scházelo.
  Scházelo a teď je už volné, tuhle modrou zhovadilost jsem si po šesti letech nedávno trvale zrušil.

 3. To je jako normalni komunikace, ze nekomu neco reknete a do deseti minut se to nestalo???

  • Přesně tak. Jeden šašek tady v diskusi po tom volá už léta, aby mohl zpétně mazat ty své lži a hlouposti. Holt jsou mezi námi tací, kteří se nedokáží postavit čelem k tomu, co už jednou vyplodili a raději editují, mažou…

 4. Funguje. Spíše by bylo dobré povolit editaci odealane zpravy.

 5. Smysl to rozhodně má, třeba opravit překlepy v mém případě

 6. Kdyby blbost nadnasela, flanelak litá jak balón

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).