Facebook splnil slib: v Messengeru lze nyní smazat již odeslanou zprávu

V dubnu 2018 web TechCrunch přinesl zprávu o tom, že několik uživatelů hlásí, že jim záhadně zmizely některé zprávy z konverzací se samotným Zuckerbergem. Facebook nejprve tvrdil, že šlo pouze o jednorázové bezpečnostní opatření související s hackem Sony Pictures. Již následující den však praxi mazání zpráv zaměstnanci přiznal a slíbil, že tuto funkci nabídnou i běžným uživatelům.Nepřehlédněte

Facebook nabídne mazání zpráv. Funkci zatím používá pouze vedení společnosti

Ze slibovaných „pár měsíců“ se nakonec vyklubalo měsíců devět, avšak funkce je konečně dostupná (či v nejbližší době bude) pro všechny uživatele.

Deset minut na vyžehlení chyb i trapasů

Zatímco Zuckerberg údajně mazal i zprávy z hluboké minulosti, nová funkce umožní smazat zprávy pouze do deseti minut od odeslání. V praxi to funguje tak, že místo současného tlačítka pro smazání lokální kopie zprávy máte na výběr tlačítka dvě. Smazat pro vás a Smazat pro všechny.

blank

V případě smazání zprávy do deseti minut všem uživatelům v dané konverzaci původní zpráva zmizí a bude nahrazena informací o jejím odstranění. Uživatel ale bude stále mít možnost takto smazanou zprávu nahlásit, což je zřejmě ochrana před tím, aby například agresor beztrestně smazal výhružnou zprávu. Z toho také vyplývá, že zpráva po určitou dobu zůstává přístupná zaměstnancům Facebooku z důvodu posouzení případného nahlášení.

blank

Novinku jistě ocení spousta lidí. V Messengeru tak bude možné opravit pravopisnou chybu, smazat zprávu omylem zaslanou jinému příjemci a podobně. Desetiminutový limit zároveň zaručuje, že by nemělo docházet ke konfliktům způsobeným zpětnou editací historie konverzace.

Mohlo by se hodit:

Messenger
Messenger
Cena: zdarma
‎Messenger
‎Messenger
Cena: zdarma+

Facebook původně slíbil, že do uvedení této funkce pro všechny uživatele nebudou zprávy mazat ani jeho zaměstnanci. Otázkou však zůstává, jestli nyní budou i zaměstnanci omezeni desetiminutovým limitem, nebo opět budou mít možnost smazat jakoukoliv zprávu.

Autor článku blank
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku