Domů » Bleskovky » Facebook nabídne mazání zpráv. Funkci zatím používá pouze vedení společnosti

Facebook nabídne mazání zpráv. Funkci zatím používá pouze vedení společnosti

Jakmile odešlete zprávu skrze Facebook, jedná se o nezvratný proces. Podle některých informací se nicméně zdá, že tomu tak nebude napořád. Někteří uživatelé totiž zmínili, že zprávy, které jim odeslal Mark Zuckerberg a někteří lidé z vedení Facebooku, záhadně zmizely. Pro nejvyšší vedení společnosti evidentně neplatí, že co se stane na Facebooku, zůstane na Facebooku navždy.

Facebook se omlouvá, že zde funkce nebyla už dříve

S odhalením přišel server Tech Crunch. V reakci na jejich článek přišla také odpověď od samotného sociálního giganta: „Možnost smazat odeslané zprávy určitě do Facebooku přibude, nějaký čas to bude nicméně trvat. Jakmile bude funkce připravená, bude vypuštěna mezi uživatele. Do té doby přestaneme mazat zprávy od našich vedoucích pracovníků. Tuto funkci jsme měli implementovat již dříve a omlouváme se, že se tak nestalo,“ znělo v odpovědi Facebooku.

Tato funkce se objevila po skandálu z roku 2014, kdy hackeři zveřejnili e-mailovou komunikaci Sony. Funkce byla zavedena pro užší vedení, „aby chránila komunikaci vedení“. Původně byla tato funkce dostupná pouze v rámci utajené konverzace, problém ovšem nastal, když zprávy začaly mizet i z běžné konverzace bez jakéhokoliv upozornění. Udivující ovšem je, že mazání zpráv dosud není na Facebooku možné, když jej umožňuje například WhatsApp, který Facebook vlastní.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Ona ale zpráva jde smazat vždy, ale jde o to že i tak po smazání ten daný člověk si přečte i když byla smazaná.

  2. Samozřejmě nepůjde o mazání, ale o skrytí na obou stranách. Zprávu si nepřečte adresát, ale na serveru Facebooku bude navždy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).