Domů » Bleskovky » Essential Phone se naučil fotit portréty. V přípravě je druhá generace

Essential Phone se naučil fotit portréty. V přípravě je druhá generace

Na diskuzní sít Reddit občas zavítají zástupci mobilních společností a zodpovídají otázky jejich fanoušků. Nedávno jsme se tak mohli dozvědět spoustu zajímavých věcí o OnePlus 5T (více informací), nyní máme možnost seznámit se s některými skutečnostmi o Essential Phone.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Aktuálně největší novinkou je aktualizace výchozí fotoaplikace, která přidává telefonu schopnost fotit portréty s rozmazaným pozadím. Kromě toho aplikace nabízí lepší kompresi JPEG snímků a zvyšuje stabilitu.

Aktualizace se brzy dočká i celý systém, a to na Android ve verzi 8.0 Oreo. Beta verze bude dostupná již v průběhu příštího týdne a nabídne vyšší spolehlivost Bluetooth, lepší hospodaření s baterií a rychlejší odezvu dotykového panelu a uživatelského prostředí. Vývojáři rovněž připravují Android 8.1 Oreo, ten však přijde později, opět nejprve jako beta verze.

Vývojáři Essential Phone zároveň potvrdili, že pracují na nové generaci, přičemž při návrhu se soustředí zejména na její opravitelnost, která byla letošnímu modelu vyčítána.

Tým Essential také pracuje na novém příslušenství, zejména na nabíjecí stanici, kterou můžete vidět na následujících obrázcích.

Její cena nemá přesáhnout částku 100 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH).

Essential Phone se prozatím prodává pouze ve dvou barevných variantách – černé a bílé. Vývojáři telefonu přislíbili příchod šedé varianty ještě letos, dostupnost verze Ocean Depth, tedy zelené se zlatými okraji, zatím není známá.

Jsme zvědaví, zda se druhá generace Essential Phone nakonec stane skutečností – i Amazon plánoval pokračovatele svého neúspěšného smartphonu Fire Phone, nakonec však tento projekt zcela zrušil. A bohužel prodejní čísla Essential Phone zatím osud Fire Phone připomínají, výrobce musel sáhnout k jeho radikálnímu zlevnění.

Essential Phone drasticky zlevňuje. Čeká ho stejný osud jako Amazon Fire Phone?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Hrůza ten výřez… tohle zrovna v Apple kopírovat nemuseli.

  2. Mať to IP67 a Qi , tak za súčasnú cenu by to bolo zaujímavé. Až na ten výrez.

  3. Nevím co vám na tom výřezů vadí mě to přijde lepší než strčit kameru dolů a všude mít selfie s rypákem přes půl obrazovky a navíc je to odlisovaci znak jinak neznaceneho telefonu za mě je to za tu cenu výhodná koupě a až se to bude prodávat v Česku tak si ho koupím

    • videt ze jsi nedrzel v ruce nic s kamerou dolu, protoze bys tady neplkal. co tak otocit telefon s kamerou dolu o 180° abys mel kameru nahore? fakt takovy kecy.

  4. A prečo dolu? Veď hore môže ostať lišta pre senzory.
    Zvyšne strany môžu mať tenké kraje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).