Domů » Články » OnePlus 5T v otázkách a odpovědích: aktualizace, fotoaparát, odolnost i cena

OnePlus 5T v otázkách a odpovědích: aktualizace, fotoaparát, odolnost i cena

Společnost OnePlus začala v tomto týdnu prodávat svůj nový vlajkový model OnePlus 5T, který nahrazuje OnePlus 5 z června letošního roku. Zástupci čínského výrobce v čele se spoluzakladatelem Carlem Peiem se předevčírem zúčastnili diskuze s fanoušky, na které zodpověděli spoustu zajímavých otázek.

Bude model „T“ každý rok?

Na konci loňského roku byl představen smartphone OnePlus 3T, letos přišel model 5T, proto je nasnadě otázka, zda bude OnePlus v produkci „téčkových“ telefonů pokračovat. Zástupci společnosti o tom nejsou rozhodnuti, toto rozhodnutí přichází vždy až poté, co jsou dostupné technologie, které pomohou daný produkt posunout dále.

Dostane OnePlus 5T příští Android?

Zástupci společnosti pro novinku slibují 2 roky aktualizací, čili by se měla dočkat Androidu O, a poté Androidu P. Bohužel OnePlus 5T s Oreem nedostane podporu Projectu Treble, který má zajistit pružnější a snazší vydávání aktualizací; pro výrobce by to však znamenalo radikální změnu firmwaru, k niž se v OnePlus nechystají. Snad u příštích modelů, které již půjdou s Oreem na trh.

Project Treble začíná vypadat nadějně: zbaví se Android pomalých aktualizací?

V diskuzi bylo také potvrzeno, že ve vývoji softwaru pro telefony OnePlus 5 a 5T bude společnost postupovat jednotně, podobně jako u smartphonů OnePlus 3 a 3T. Ty se mimochodem mají dočkat i chystaného Androidu 8.1.

Proč nemá OnePlus 5T optickou stabilizaci fotoaparátu?

Zástupci OnePlus tento fakt odůvodňují tím, že by její integrace měla neblahý vliv na velikost a design telefonu, s čímž si dovolujeme nesouhlasit – konkurence dokazuje, že jde vyrobit telefon s optickou stabilizací, aniž by se to na designu výrazně podepsalo. OnePlus má nadále v plánu telefony softwarově vylepšovat, avšak nehodlá rozšiřovat schopnosti sekundární kamerky.

Bude možné OnePlus 5 odemykat obličejem?

Smartphone OnePlus 5T má funkci odemykání obličejem, jeho předchůdce se však této novinky nedočká, jeho uživatelé si musí vystačit se čtečkou otisků prstů. Ta bude nadále sloužit pouze ke skenování prstů, v OnePlus sice experimentovali s použitím různých gest, avšak nesetkali se s uživatelskou přívětivostí.

Funkce odemykání obličejem nemá mít u OnePlus 5T výrazný vliv na vybíjení baterie, oproti funkci Důvěryhodný obličej v Androidu má být výrazně rychlejší, přesnější a spolehlivá.

Jak to, že jsou telefony OnePlus levnější než konkurence?

Telefony OnePlus vždycky dokázaly nabídnout skvělou výbavu za rozumnou cenu, kterou si může společnost dovolit díky přímému prodeji. Peníze, které ušetří na maržích obchodníků a na dalších kanálech může investovat do lepších produktů.

Dostanou příští smartphony OnePlus stereoreproduktory?

Pouze až ve chvíli, když v OnePlus vycítí, že má jejich použití přínos.

Má OnePlus 5T skrytou voděodolnost?

Ano, přežije běžné denní situace, ale nikoliv sprchování a plavání.

Proč nemá OnePlus 5T zcela bezrámečkový design?

Kvůli technickým limitům, panely vyžadují jistý prostor pro ovladače, které je zapotřebí integrovat do rámečků.

Dostanou smartphony OnePlus technologii Always on?

V OnePlus tuto technologii pečlivě zkoumají, o implementaci však zatím nepadlo žádné rozhodnutí.

Bude někdy OnePlus vyrábět telefony střední třídy?

Pouze, pokud se společnost stane globálním lídrem v segmentu vlajkových lodí (takže asi nikoliv).

Dostane OnePlus 5T i jiné barevné varianty?

O tom zatím zástupci OnePlus odmítli hovořit, tudíž můžeme počítat, že se v budoucnu nové varianty objeví.

Bude možné OnePlus 5T připojit k externímu displeji, např. skrze MHL?

Ne, tato funkce integrována nebude.

Proč telefony OnePlus 5 a 5T nepodporují paměťové karty?

Údajně proto, že současné varianty 64 GB a 128 GB (plus cloudová úložiště) pokrývají požadavky drtivé většiny zákazníků.

Jaké jsou u OnePlus 5T hodnoty SAR?

Jsou stejné jako v případě OnePlus 5, tedy 1,240W/kg (1g) v blízkosti ucha a 1.390W/kg (10g) při nošení na těle (podle CE).

Bude OnePlus 5T prodáván na nových trzích?

Společnost OnePlus zatím expandovat nehodlá, což se nás naštěstí netýká – na našem trhu je možné jej bez obtíží zakoupit.

Knedlík, co jde rozmixovat

Zástupci OnePlus odpovídali i na vtipné otázky, například odpověděli, že kódové označení OnePlus 5T je knedlík (Dumpling) a na otázku, zda je možné jej rozmixovat (will it blend?), odpověděli, že záleží na mixéru.

Z položených otázek je patrné, že na telefonech OnePlus je stále co vylepšovat, ovšem jakékoliv změny by zřejmě stály za navýšením ceny. Strategie bojovat především cenou se ale zjevně OnePlus vyplácí – OnePlus 5T je údajně nejrychleji prodávaným telefonem v historii společnosti, dokázal to za pouhých šest hodin od zahájení prodeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

  • Ta cena je dobrý vtip.

  • Co jiného než přepálenou cenu čekat od zelený obludy…….

  • A ?
   V CZC měli cenu 30 000,-Kč
   Fňuk, co čekat od ….. obchodníka který chce mít zistk

  • Bože, brečet tady kvůli 30tis..Před deseti lety bežná cenovka pro nejlepší PPC a dnes mamé jiné, mnohem vyšší platy, takže cena nikterak vysoká..Pracujte, ať nemusíte čekat na nějaké slevy.

  • SLOVovca:
   Pokud vim tak na czc cenu vyhozenou nemají.
   htcjirka:
   Kdo tu brečí?? Rejpnul jsem si do zeleného mimozemšťana tak se hned nezblázněte! Ty řeči o práci si pro příště můžete nechat, na tyhle v uvozovkách moralisty nejsem zvědav……….

  • Cca.před týdnem tam měli rovných 30k

  • Hm, ale to je úplně jiný telefon. Navíc trochu renomovanější značka a mnohem lepší výbava. Zelenáč mi taky vadí, ale nelze srovnávat jablka a hrušky

 1. To s tím stereem pobavili, asi čekají na steteo obsah… Pak např. to s tou střední třídou jsem nepochopil, je to výrobce střední třídy a mají jeden (tedy logicky vlajkový) model. Dotaz byl asi předpokládám původně ve smyslu, zda výrobce nabídne levnější model. A ne.

  • Klidek, tobe to muze byt jedno. I levnejsi model by byl zcela mimo tve financni moznosti. A v bazaru na OnePlus nenarazis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).