Essential Phone drasticky zlevňuje. Čeká ho stejný osud jako Amazon Fire Phone?

Dva měsíce poté, co přišel Essential Phone na trh, přistoupil jeho výrobce k poměrně zásadnímu snížení ceny, a to z 699 na 499 dolarů (asi 10 900 korun bez DPH). Důvodem zřejmě není blížící se příchod nové generace a jednoduše fakt, že za původní cenu se telefon příliš dobře neprodával – od počátku prodeje do konce září si jej údajně koupilo pouze 5 tisíc zájemců.

Essential tvrdí, že sleva pomůže společnosti lépe proniknout na trh, na kterém dominují Samsung a Apple. Zkrátka nepřijdou ani stávající majitelé Essential Phone, kteří dostanou kupón v hodnotě 200 USD na nákup dalšího Essential Phonu nebo 360° kamerky. Snížení ceny bohužel platí pouze na amerických stránkách společnosti.

Nováčci (byť se silným jménem za zády) to mají v dosti saturovaném světě smartphonů velmi těžké, vzpomeňme na tři roky starý Amazon Fire Phone s originálním 3D prostředním, který u veřejnosti zcela propadl a to i přes postupné zlevňování na směšných 129 dolarů (asi 2 800 korun bez DPH). Čeká Essential Phone podobný osud?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. lukass71 (neregistrovaný)

    za 499 uz je to lepsi koupe, pokud doladi aspon ten SW a aspon trochu se pokusi neco udelat i s tim fotakem..

  2. martins (neregistrovaný)

    Myslím že to budu dávat zadarmo k pekacom na pecenie na vianoce

  3. uni (neregistrovaný)

    Když by tam dali Android, tak by nemuseli zlevňovat a hned by měli vyprodáno! To je jasné každému. Jsou úplně mimo mísu… Android je jediná cesta k úspěchu. Nebo dát na záda logo Applu… To by byla teprve bezchybná bomba! I le*jno s logem Applu by šlo na dračku!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *