Domů » Bleskovky » Essential Phone drasticky zlevňuje. Čeká ho stejný osud jako Amazon Fire Phone?

Essential Phone drasticky zlevňuje. Čeká ho stejný osud jako Amazon Fire Phone?

Dva měsíce poté, co přišel Essential Phone na trh, přistoupil jeho výrobce k poměrně zásadnímu snížení ceny, a to z 699 na 499 dolarů (asi 10 900 korun bez DPH). Důvodem zřejmě není blížící se příchod nové generace a jednoduše fakt, že za původní cenu se telefon příliš dobře neprodával – od počátku prodeje do konce září si jej údajně koupilo pouze 5 tisíc zájemců.

Essential tvrdí, že sleva pomůže společnosti lépe proniknout na trh, na kterém dominují Samsung a Apple. Zkrátka nepřijdou ani stávající majitelé Essential Phone, kteří dostanou kupón v hodnotě 200 USD na nákup dalšího Essential Phonu nebo 360° kamerky. Snížení ceny bohužel platí pouze na amerických stránkách společnosti.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Nováčci (byť se silným jménem za zády) to mají v dosti saturovaném světě smartphonů velmi těžké, vzpomeňme na tři roky starý Amazon Fire Phone s originálním 3D prostředním, který u veřejnosti zcela propadl a to i přes postupné zlevňování na směšných 129 dolarů (asi 2 800 korun bez DPH). Čeká Essential Phone podobný osud?

Amazon rozpouští svoji mobilní divizi, poslední kusy Fire Phone vyprodal za směšnou částku

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments