Domů » Bleskovky » EMUI 10 podrobně: prohlédněte si všechny klíčové novinky

EMUI 10 podrobně: prohlédněte si všechny klíčové novinky

Ve srovnání s předchozí verzí přináší uživatelské prostřední EMUI 10 od společnosti Huawei celou řadu významných novinek a vylepšení, a to nejen co se týče designu, ale také vyššího uživatelského komfortu. Pojďme si nyní některé z avizovaných změn blíže představit.

emui 10
Uživatelské prostředí EMUI 10 od Huawei podrobně: prohlédněte si všechny klíčové novinky

UI ve stylu magazínu

Uživatelské prostředí EMUI 10 přináší novinku v podobě magazínového uspořádání obrazovky včetně speciálního grafického rozhraní, titulků, mřížky či výběru nejzajímavějšího obsahu. Díky tomu vzniká rovnováha mezi informacemi a zábavou.

emui 10 magazine style

EMUI 10: Giorgio Morandi a barvy

EMUI 10 nově naleznete také dvojúrovňová barevná schémata. Vrchní část obrazovky reprezentuje informační část, zatímco spodní zase tu interaktivní. Nový barevný styl, nazvaný po slavném italském umělci Giorgiovi Morandim „Morandi Color System“, se vždy aplikuje horní polovinu displeje.

emui 10 2

Uživatelé mohou vybírat z šesti barev, které se integrují do NotePadu, galerie a několika dalších částí uživatelského prostředí. Podle Huawei získá celkový zážitek na eleganci a interaktivitě.

Zlatý řez v EMUI 10

Eleganci získá nové uživatelské prostředí také díky novému designu ikon, které jsou zpracované na základě zlatého řezu a nabízí zakulacenější tvary.

emui 10 icons

Široká nabídka widgetů

V předchozích verzích EMUI byla v rámci Always-on Display (AOD) k dispozici pouze bílá barva. S příchodem EMIU 10 budou mít uživatelé mnohem více možností přizpůsobení, ať už se jedná o barevná schémata či widgety.

emui 10 3

Snadnější focení

Do nového kabátu se převlékla také aplikace fotoaparátu, která nově nabízí intuitivnější ovládání včetně přepínání mezi fotografickými režimy, nástroji či styly písma.

emui 10 camera app

Pohodlné ovládání díky plynulejším animacím

Navigace a ovládání uživatelského prostředí doprovodí plynulejší a dynamičtější animace. Mezi novinkami naleznete elastický dotyk, pohyb fyzické křivky či přechodové efekty.

emui 10 animations

EMUI 10 a tmavý režim

Tmavý režim umí dokonale vyvážit kontrast mezi tmavým pozadím a textem, poradí si také s barvou textů a systémovými ikonami.

emui 10 dark mode

Seznam zařízení, která obdrží betu EMUI 10

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. Zdravím mám zrakovou vadu Doufám že taky bude nejnovější verze na telefonu Huawei P30 Lite doufám že to dorazí brzy

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).