Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro dorazí dříve než obvykle. Oslní výkonem, fotoaparátem a podporou 5G

Huawei Mate 30 Pro dorazí dříve než obvykle. Oslní výkonem, fotoaparátem a podporou 5G

Smartphony řady Huawei Mate bývají obvykle představovány v říjnu nebo v listopadu, avšak letos si zřejmě čínský gigant pospíší. Podle webových stránek Hi-tech.mail.ru by měla oficiální evropská premiéra modelů Mate 30 a 30 Pro proběhnout už 19. září.

mate 30
Jedna z možných podob Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro: premiéra těsně po iPhonech

Tuto informaci prý vypustil do éteru prezident Huawei Consumer Business Software Dr. Wang Chenglu a přidal informaci, že chystané telefony bude pohánět čipset Kirin 990. Tato zpráva popírá dosavadní spekulace o Kirinu 985, byť se nakonec může jednat o stejný čipset, pouze s jiným marketingovým označením. Ať se bude nový čipset jmenovat jakkoliv, očekává se, že přinese zvýšenou energetickou účinnost, který zajistí nový výrobní 7nm proces EUV od TSMC poskytující až o 20 procent vyšší hustotu tranzistorů.

Nový čipset by také mohl mít integrovaný 5G modem; některé zdroje však hovoří o tom, že 5G varianty Mate 30 dorazí později, což by naznačovalo separátní řešení. Co se specifikací týče, Huawei Mate 30 Pro jsou přisuzovány perfektní technické parametry jako 6,7″ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, 55W nabíjení, čtečka otisků pod displejem a skvělý fotoaparát se zdvojeným hlavním fotočipem.

Huawei Mate 30 a 30 Pro bude pohánět operační systém Android Q zahalený do nadstavby EMUI 10, třetím do party má být model Huawei Mate 30 Lite, který údajně bude na čínském trhu prodáván s operačním systémem Harmony OS přímo od Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Chce se mi blejt co ten výřez lol

  2. A ještě oslní nechutným výřezem :D

  3. Vzhledem teda fakt rozhodne neoslni :D

  4. Tvl clovek jenom zasne. Je tam napsano: Jedna z moznych podob. Minimalne ten hnusnej „zub“ tam nebude. To je jen pro zaostale firmy. Ale polomozci dokola budou komentovat vzhled, kterej si nekdo vycucal. ?‍♂️?‍♂️?‍♂️

    • Co to kecáš, z hodně stran je potvrzený, že výřez bude pro rozpoznávání obličeje. Možná, že tam budou drobný odchylky.

  5. Tak TSMC už taky přešlo na EUV. Sice bude pořád horší než QSD a Exynos, ale posun tam je. Akorát ten design je teda hnus.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).