Domů » Bleskovky » Tohle bude nářez: Huawei Mate 30 má nabídnout dva 40Mpx fotoaparáty

Tohle bude nářez: Huawei Mate 30 má nabídnout dva 40Mpx fotoaparáty

Společnost Huawei by někdy v průběhu podzimu měla představit nové vlajkové modely Mate 30 & Mate 30 Pro. Aktuální informace naznačují, že telefony stejně jako řada Mate 20, opět nabídnou čtvercové uspořádání fotoaparátů.

Na zádech bychom měli nalézt celkem tři, respektive snímače – hlavní 40Mpx s velikostí senzoru 1/1.5″ se světelností f/1.4 – f/1.6 (RRYB filtr + technologie CineLens pro záznam videa). Širokoúhlý objektiv má rovněž nabídnout 40Mpx rozlišení, velikost senzoru 1/1.7″ a úhel záběru 120 stupňů.

Huawei Mate 30


Třetím do party by měl být 8Mpx teleobjektiv s až pětinásobným optickým přiblížením. Čtvrtým členem do party by měla být 3D ToF (Time of Flight) kamerka.

Huawei Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro mají dále nabídnout procesor Kirin 985, což je čipset, jehož součástí je i 5G modem, rychlé 55W nabíjení a 10W bezdrátové reverzní dobíjení.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Takže zase dělo!

Martin123
Uživatel
Martin123

Takze zase 8mpx pro zoom to je logika a kvalita nikde :D na ten ultra wide jsem zvědavý, jen at to něčím nepos… Třeba světelnosti.

Martin123
Uživatel
Martin123

Btw snad už po pár letech se dočkáme i 4K 60FPS, je hloupé to nemít v dnešní době, a taky OIS A EIS pro všechny kamery.

xzeit
Uživatel
xzeit

U mate 20 pro je pro teleobjektiv také OIS.

xzeit
Uživatel
xzeit

Co to zase meleš… 8 MPx je OK. Kvalita?? Nesmíš se dívat jen na rozlišení.

Martin123
Uživatel
Martin123

Ano na mobilu je ok 8mpx, ale na tv je to otřesena mazanice, takže asi tak k tvému nelogickému uvažování.

xzeit
Uživatel
xzeit

8 MPx na 5x přibliženi je úplně v pohodě. I na TV 4k. Chápeš vůbec, že ta fotografie je už 5x přibližena? Asi ne, co?

Martin123
Uživatel
Martin123

Chápeš vůbec co znamená velikost snímku a ze na Full hd tv natož 4K je kvalita 8mpx mala a o ničem, tvl přestaň tu dělat idiota furt ze sebe a mlet tu sran.ce.

Martin123
Uživatel
Martin123

Chápeš vůbec co znamená velikost snímku a ze na Full hd tv natož 4K je kvalita 8mpx mala a o ničem, tvl přestaň tu dělat idi.ota furt ze sebe a mlet tu sran.ce

Johnnny
Anonym
Johnnny

No 4K je v skutocnosti presne 8Mpix, takze o kvalitu by som sa zase tak enbal :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Jan: myslíš si jako, že Martin děcko to pochopí? ?. Samozřejmě, že na 4k TV bude 8 MPx (kromě teda poměru stran) téměř 1:1…. Jenomže Martínek si asi myslí něco jiného ?

Johnnny
Anonym
Johnnny

Tak tam je algoritmus prepoctu cca na urovni: 4k je „in“, 8Pix out, takze to proste nemoze stacit :)

Kája
Anonym
Kája

To JE logika. U teleobjektivu tam není prostor pro větší snímač. Kdo chce pořádné přiblížení v tenkém těle, ten se musí smířit s kompromisy.

Martin123
Uživatel
Martin123

Oppo reno dokázalo mit 13MPx, 8MPx bude na 4K hnus natož na Full hd stačí se podívat na testy a dat si to na tv a hned je vidět ze ta kvalita je o ničem a vždy bude jen Xzeit tupá hlava ničemu nerozumí a srovnává tu jen rozlišení ale kvalitu? Ne. Tam prostě 8MPx pro 4K málo, na malé obrazovce ok, a monitoru ještě jde ale na tv nikoliv.

xzeit
Uživatel
xzeit

Až se o to budeš více zajímat, tak k tomu možná jednou dojdeš. Jakože 8mpx je málo, ale 13 MPx už je v pohodě? ?
Na monitoru ještě jde, ale na tV už nikoliv? ?.
Pochop už konečně, že 8 MPx fotografie z tady Huaweie teleobjektivu má jiný poměr stran a proto rozlišení je 3648×2736 a TV má díky jinému poměru stran rozlišení 3840 × 2160.

Martin123
Uživatel
Martin123

Kdo píše ze 13MPx je v pohodě já jen píšu ze Oppo ma už 13Mpx a ze jde víc takže tu nelži a ne 8MPx na 4K Tv nikdy nebude ok, pochop ze se ti ta fotka zvětší na velke úhlopříčce a tím pádem je kvalita nikde, jinak by nedával smysl mít mobil s víc jak 8MPx pochop ze jsi dítě a ještě k tomu hloupé ale jednou to treba pochopiš ze srovnávat 4K tv a 8MPx snímek nejde.

xzeit
Uživatel
xzeit

Martin123 : ale to není problém fotky, ale velikosti TV a pozorovací vzdálenosti. Smysl to samozřejmě má, když fotku na monitoru /TV přiblížís…. Samozřejmě vezsi rozlišení, více šumu atd. Jsi hloupé tupelo, které ani 8mpx fotku na 4k TV nevidělo.

Martin123
Uživatel
Martin123

S ma.gorem se nemá cenu bavit jdi do prde.le Xzeite jsi tupé hov.o

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak ty jako absolutní technický analfabet s tím budeš mít vždycky problém, bavit se s někým, kdo něčemu aspoň trochu rozumí. ?.
Ty určitě stahuje filmy ve 4K a díváš se na to na FULLHD TV a myslíš si, že to zobrazení bude lepší, že? ?

Martin123
Uživatel
Martin123

Aspoň rozumí? Ty? a něčemu rozumět? Člověk jako ty rozumí leda tak sam sobě a možná ani to ne ale o technologií nevíš nic.

4K si zatím nepouštím to je fakt, ale dívat se na FHD tv a mít 4K film by mě ani ve snu nenapadlo ?? ale jsou idio.ti co si na mobilu poušti 4K YT a radují se z kvality ??.

xzeit
Uživatel
xzeit

Hlavně že tady píšeš něco o nekvalite fotek na TV ?. Zajdi si raději někam do obchodu a vyzkoušej si to. Hlavně mi neříkej, že vše co jsi napsal, myslíš vážně… celou dobu to tady jen trollis a jestli se fakt pletu a myslíš to vážně, tak se dovzdělej.

Martin123
Uživatel
Martin123

Ještě stále tě to baví? A co se zkusit ty dovzdělat a přestat tu furt kecat bludy co?
Stále ti nedochází že velká tv má menší PPI density než mobil nebo monitor s tím samým rozlišením a že je tam mezi níma rozdíl. Tím pádem 8Mpx i když ma stejné rozlišení jako 4K hned neznamená že ta fotka na tak velké tv bude stejně kvalitní jako na mobilu nebo na monitoru trubko.

xzeit
Uživatel
xzeit

To už jsem psal výše. To není problém fotografie, ale velké TV a větší rozlišení fotografie by tomu nijak nepomohlo. Taky záleží na pozorovací vzdálenosti apod. Do trouby strc hlavu.

Petr
Anonym
Petr

Po zvětšení foto , kvalita opět na nule ??