Domů » Bleskovky » Huawei představil EMUI 10 na bázi Androidu Q. Nabízí tmavý režim i pohodlnější ovládání

Huawei představil EMUI 10 na bázi Androidu Q. Nabízí tmavý režim i pohodlnější ovládání

Kromě odhalení vlastního operačního systému dnes společnost Huawei oznámila také desátou iteraci uživatelského prostředí EMUI. Nový software funguje na bázi nadcházejícího Androidu Q, a kromě předělaného rozhraní nabídne také plošný tmavý režim, pohotovější odezvu a několik dalších zajímavých funkcí.

Huawei EMUI 10 Official Introduction

EMUI 10: nový design i pohotová odezva

Zaměřme se nejprve na design. Zde EMUI 10 nabídne nové zakulacené ikonky společně s efektními animacemi. Tmavý režim se neomezí pouze na systémovou část, ale zároveň jej bude možné používat také v aplikacích třetích stran, což je velmi vítaná novinka, neboť tmavý režim stále řada z nich nepodporuje. Nechybí ani rozličné styly kalendáře a hodin či širší výběr widgetů.

Z hlediska výkonu bude EMUI 10 mnohem více responzivní, a to díky vylepšenému systému souborů EROFS. Přítomná je také nová technologie GPU Turbo 3.0, která slibuje rychlejší interakce a menší latenci při přepínání aplikací.

Spolupráce mezi displeji

Čínský výrobce se dále pochlubil novým způsobem propojení telefonu s počítačem, kterému říká „Multi-screen collaboration“ (volně přeloženo jako „spolupráce mezi více displeji“). Bezdrátové propojení dvou zmíněných zařízení umožní zrcadlit obrazovku telefonu přímo na monitor počítače, díky čemuž získáte přístup ke všem mobilním souborům, které půjde libovolně kopírovat či přesouvat. Přímo z obrazovky bude také moct jednoduše odpovídat na zprávy.

Multi Screen Collaboration : Huawei EMUI 10

Funkce HiCar vám umožní spárovat smartphone s infotainmentem automobilu, a ovládat tak hudbu, navigaci a ve vybraných vozidlech také klimatizaci.

EMUI 10: dostupnost

EMUI 10 si svou premiéru odbude v nadcházející modelové řadě Mate 30. Majitelé Huawei P30 se dočkají 8. září.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments