Domů » Bleskovky » Huawei představil EMUI 10 na bázi Androidu Q. Nabízí tmavý režim i pohodlnější ovládání

Huawei představil EMUI 10 na bázi Androidu Q. Nabízí tmavý režim i pohodlnější ovládání

Kromě odhalení vlastního operačního systému dnes společnost Huawei oznámila také desátou iteraci uživatelského prostředí EMUI. Nový software funguje na bázi nadcházejícího Androidu Q, a kromě předělaného rozhraní nabídne také plošný tmavý režim, pohotovější odezvu a několik dalších zajímavých funkcí.

EMUI 10: nový design i pohotová odezva

Zaměřme se nejprve na design. Zde EMUI 10 nabídne nové zakulacené ikonky společně s efektními animacemi. Tmavý režim se neomezí pouze na systémovou část, ale zároveň jej bude možné používat také v aplikacích třetích stran, což je velmi vítaná novinka, neboť tmavý režim stále řada z nich nepodporuje. Nechybí ani rozličné styly kalendáře a hodin či širší výběr widgetů.

Z hlediska výkonu bude EMUI 10 mnohem více responzivní, a to díky vylepšenému systému souborů EROFS. Přítomná je také nová technologie GPU Turbo 3.0, která slibuje rychlejší interakce a menší latenci při přepínání aplikací.

Spolupráce mezi displeji

Čínský výrobce se dále pochlubil novým způsobem propojení telefonu s počítačem, kterému říká „Multi-screen collaboration“ (volně přeloženo jako „spolupráce mezi více displeji“). Bezdrátové propojení dvou zmíněných zařízení umožní zrcadlit obrazovku telefonu přímo na monitor počítače, díky čemuž získáte přístup ke všem mobilním souborům, které půjde libovolně kopírovat či přesouvat. Přímo z obrazovky bude také moct jednoduše odpovídat na zprávy.

Funkce HiCar vám umožní spárovat smartphone s infotainmentem automobilu, a ovládat tak hudbu, navigaci a ve vybraných vozidlech také klimatizaci.

EMUI 10: dostupnost

EMUI 10 si svou premiéru odbude v nadcházející modelové řadě Mate 30. Majitelé Huawei P30 se dočkají 8. září.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Už teď to je raketa. A bude ještě rychlejší?

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Hahaha, takže vzali android a nalepili na něj prvky z iphonu :D To se teda vycajchnovali, skvělá práce s UI :DD Horší než jsem čekal :D

Mára
Anonym
Mára
Offline

Proč ne, iOS jsou vesměs omalovánky, takže se to dobře kopíruje.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Ty máš nějaký postižení, viď kluku :D co ti dali permaban, tak už se ani nemusíš kontrolovat, jestli to co píšeš má hlavu a patu, prostě vrcholový průchod tvého autismu :D