Domů » Bleskovky » Android Q je hotov, vyšla poslední beta verze

Android Q je hotov, vyšla poslední beta verze

Google včera vypustil do éteru šestou beta verzi chystaného Androidu Q, která by měla být podle oficiálního harmonogramu poslední v pořadí před vydáním ostré verze.

AndroidQ

Seznam novinek je v porovnání s poslední verzí poměrně krátký, Google se soustředil především na odladění celého systému. Mezi to patří i drobné úpravy v ovládání gesty, na základě zpětné vazby bylo upraveno chování gesta pro návrat zpět – uživatel si bude moci nastavit jeho senzitivitu, a u aplikací byly nastaveny nové limity pro vyloučení tohoto gesta. Vývojáři také dostávají finální SDK s poslední verzí API.

Android Q Beta 6 si aktuálně mohou stáhnout majitelé všech generací smartphonů Google Pixel, a to zaregistrováním do programu Android Beta, přihlášením svého zařízení a stažením OTA aktualizace. Finální verze by měla dorazit ještě v průběhu tohoto léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jura555
Uživatel
jura555

Už funguje nahrávání hovorů?

cosworth
Uživatel
cosworth

naprosto bez problemu

Aleš
Anonym
Aleš

A zkoušel někdo ten PC režim? četl jsem o něm když vyšly první verze ale potom už o něm nikdo nepíše

Mirek
Anonym
Mirek

Obcas je o nem slyset. Ale podle toho co Google sdelil je to mysleno jako zakladni podpora pro OEM implentace (tj. treba Samsung DEX). V dane chvili to neni tak, ze by Google poskytoval plnohodnotny desktop rezim ve standardnim Androidu.

Tomáš
Anonym
Tomáš

Jak jsou na tom hodiny napsané slovy (třeba „It’s five fifty“) na zamykací obrazovce?
Děkuji, Tomáš