Domů » Bleskovky » Android Q je hotov, vyšla poslední beta verze

Android Q je hotov, vyšla poslední beta verze

Google včera vypustil do éteru šestou beta verzi chystaného Androidu Q, která by měla být podle oficiálního harmonogramu poslední v pořadí před vydáním ostré verze.

AndroidQ

Seznam novinek je v porovnání s poslední verzí poměrně krátký, Google se soustředil především na odladění celého systému. Mezi to patří i drobné úpravy v ovládání gesty, na základě zpětné vazby bylo upraveno chování gesta pro návrat zpět – uživatel si bude moci nastavit jeho senzitivitu, a u aplikací byly nastaveny nové limity pro vyloučení tohoto gesta. Vývojáři také dostávají finální SDK s poslední verzí API.

Android Q Beta 6 si aktuálně mohou stáhnout majitelé všech generací smartphonů Google Pixel, a to zaregistrováním do programu Android Beta, přihlášením svého zařízení a stažením OTA aktualizace. Finální verze by měla dorazit ještě v průběhu tohoto léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments