Domů » Bleskovky » Android Q je hotov, vyšla poslední beta verze

Android Q je hotov, vyšla poslední beta verze

Google včera vypustil do éteru šestou beta verzi chystaného Androidu Q, která by měla být podle oficiálního harmonogramu poslední v pořadí před vydáním ostré verze.

AndroidQ

Seznam novinek je v porovnání s poslední verzí poměrně krátký, Google se soustředil především na odladění celého systému. Mezi to patří i drobné úpravy v ovládání gesty, na základě zpětné vazby bylo upraveno chování gesta pro návrat zpět – uživatel si bude moci nastavit jeho senzitivitu, a u aplikací byly nastaveny nové limity pro vyloučení tohoto gesta. Vývojáři také dostávají finální SDK s poslední verzí API.

Android Q Beta 6 si aktuálně mohou stáhnout majitelé všech generací smartphonů Google Pixel, a to zaregistrováním do programu Android Beta, přihlášením svého zařízení a stažením OTA aktualizace. Finální verze by měla dorazit ještě v průběhu tohoto léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Už funguje nahrávání hovorů?

  2. A zkoušel někdo ten PC režim? četl jsem o něm když vyšly první verze ale potom už o něm nikdo nepíše

    • Obcas je o nem slyset. Ale podle toho co Google sdelil je to mysleno jako zakladni podpora pro OEM implentace (tj. treba Samsung DEX). V dane chvili to neni tak, ze by Google poskytoval plnohodnotny desktop rezim ve standardnim Androidu.

  3. Jak jsou na tom hodiny napsané slovy (třeba „It’s five fifty“) na zamykací obrazovce?
    Děkuji, Tomáš

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).