Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro má mít lepší fotoaparát než Galaxy Note 10+

Huawei Mate 30 Pro má mít lepší fotoaparát než Galaxy Note 10+

Už dnes ve 22:00 Samsung představí své nové vlajkové modely Galaxy Note 10 a Note 10+, které by měly disponovat špičkovým fotoaparátem a zcela po právu by se měly zařadit mezi jedny z nejlepších fotomobilů na trhu. Podle nejnovějších spekulací, které pocházejí od respektovaných leakerů, by ale Mate 30 Pro měl schopnosti fotoaparátu u Galaxy Note 10 překonat, a to především díky použitým technologiím.

Huawei Mate 30
Ilustrační obrázek

Huawei Mate 30 Pro: tři fotoaparáty a 3D TOF kamerka

U Huawei Mate 30 Pro bychom měli nalézt celkem tři, respektive snímače – hlavní 40Mpx s velikostí senzoru 1/1.5″ se světelností f/1.4 – f/1.6 (RRYB filtr + technologie CineLens pro záznam videa). Širokoúhlý objektiv má rovněž nabídnout 40Mpx rozlišení, velikost senzoru 1/1.7″ a úhel záběru 120 stupňů.

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Note 10: skvělý v každém směru (první dojmy)

Třetím do party by měl být 8Mpx teleobjektiv s až pětinásobným optickým přiblížením. Čtvrtým členem do party by měla být 3D ToF (Time of Flight) kamerka. Oba senzory typu IMX600 mají být výsledkem společné spolupráce mezi Huawei a Sony.

Huawei Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro mají dále nabídnout procesor Kirin 985, což je čipset, jehož součástí je i 5G modem, rychlé 55W nabíjení a 10W bezdrátové reverzní dobíjení.

Srovnání fotomodulů: Mate 30 Pro vs. Galaxy Note 10+

Leaker Ice Universe na Twitteru zveřejnil obrázek porovnávající fotočipy u modelů Mate 30 Pro a Galaxy Note 10+. Na něm si můžeme ihned všimnout velkého rozdílu. Vypadá to, že čínský gigant Huawei by v této oblasti mohl způsobit drobnou revoluci.

Porovnání fotoaparátů Mate 30 Pro Vs Note 10+
Porovnání fotoaparátů Mate 30 Pro Vs Note 10+

Je také docela možné, že aby mohl Huawei do telefonu umístit velký 40megapixelový snímač, bude upuštěno od periskopického zoomu nebo teleobjektivu, nicméně tato informace zatím nebyla jakkoliv potvrzena.

Samsung Galaxy Note 10+ disponuje hlavním 12Mpx fotoaparátem s technologií Dual Pixel, 16Mpx ultraširokým, 12Mpx teleobjektivem a ToF kamerkou (kompletní specifikace naleznete zde).

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments