Domů » Bleskovky » EKG pro Apple Watch se blíží. Přijít má s watchOS 5.1.2

EKG pro Apple Watch se blíží. Přijít má s watchOS 5.1.2

Jednou z největších novinek, které přináší čtvrtá generace Apple Watch, je integrovaný elektrokardiogram. Bohužel tato funkce se do hodinek nedostala ani po jejich uvedení, ani při nedávné aktualizaci platformy watchOS na verzi 5.1.

Podle nejnovějších informací by měla být funkce měření EKG odemčena v setinkové aktualizaci na watchOS 5.1.2, u které aktuálně probíhá beta testování. Informace prý pochází přímo z interních výukových dokumentů pro zaměstnance Apple Store. Pro fungování této funkce bude nutné vlastnit Apple Watch Series 4, iPhone 5s (a novější) se systémem iOS 12.1.1. Funkce bude zpočátku omezena pouze na americkém trhu, kde Apple získal certifikaci od FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv).

Recenze Apple Watch Series 4: parťák do každé situace

Testování watchOS 5.1.2 bylo zahájeno 7. listopadu, tudíž by ostrá verze mohla přijít zanedlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. funkce bude omezena na americkem trhu?

  2. Hmm, místo kravin by měli spis dodat AW na trh. S dostupností je to bída.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).