Domů » Bleskovky » Dvě nanoSIM v iPhonu 12? Šikovný kutil ukázal, jak na to

Dvě nanoSIM v iPhonu 12? Šikovný kutil ukázal, jak na to

Slot na dvě SIM karty je dnes již běžnou součástí prakticky každého chytrého telefonu na trhu. Ačkoli se to dá říci i o iPhonech, nebyl by to Apple, kdyby tuto funkcionalitu nezpracoval po svém. Od modelu iPhone Xs sice můžete využít dvě SIM karty, nicméně jedna z nich musí být typu eSIM. A právě to ne každému vyhovuje.

iphone 12 uvodni
iPhone 12 dvě SIM karty podporuje, na „západě“ ale jedna musí být virtuální

Stejně na tom byl také youtuber Hugh Jeffreys, kterému virtuální SIM karta příliš nevoní a s touto situací se nehodlal smířit. Na čínském trhu totiž Apple vesele prodává iPhony 12 se dvěma sloty na fyzické SIM karty, což ho přivedlo na odvážný nápad – co takhle zkombinovat čínský dual-SIM iPhone s tím americkým?

iphone dual sim
Pro dvě nanoSIM karty v iPhonu 12 stačí pouze vyměnit jednu součástku

Jeffreys neváhal a objednal si z Číny dual-SIM čtečku SIM karet, která se nachází uvnitř iPhonu 12. Následně rozebral svůj iPhone, ve kterém onu čtečku jednoduše vyměnil, neboť ta je s americkou verzí telefonu kompatibilní. Apple totiž používá stejnou součástku už od iPhonu Xs a právě z toho důvodu nemusel Jeffreys provádět žádné složitější hardwarové úpravy.

Screenshot 2021 08 01 003504 1
iPhone 12 novou součástku okamžitě rozpoznal

Po provedení výměny a restartováni telefonu čekalo na Jeffreyse příjemné překvapení. Jeho iPhone 12 vyměněnou součástku automaticky rozpoznal a v nastavení ihned zobrazil místo položek fyzická SIM a digitální SIM nové volby, konkrétně přední SIM a zadní SIM.

Hidden iPhone 12 Hardware Upgrade Apple Never Told You About.

Pokud stejně jako Jeffreys chcete využívat nejnovější iPhone, ale druhá eSIM je pro vás překážkou, pak vás možnost relativně snadného řešení jistě potěší. Při demontáži a výměně čtečky SIM karet nicméně dávejte pozor, abyste svůj telefon nikterak nepoškodili, a v případě, že si na výměnu příliš nevěříte, svěřte ji raději profesionálovi.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).