Všudypřítomné sociální sítě mají kromě svých nesporných výhod také několik problémů. Jedním z nich je vytváření tlaku na své uživatele, aby v konkurenci dokonale vystylovaných fotografií také vedli zajímavý a dobrodružný život. Jenže co dělat v případě, kdy na cestování a objevování nemáte čas, nebo jen zkrátka nechcete vypadat jako zoufalec, co chodí maximálne do sámošky? Stačí zaplatit nemalý poplatek a rázem se podíváte do všech koutů světa.

Kupříkladu stránka Fake a Vacation nabízí v rozmezí 38 až 70 liber (cca 1 100 – 2 000 korun) zfalšované fotografie z míst, jako je hora Ayers Rock v Austrálii nebo město Cancun v Mexiku. Kromě toho stránka slibuje, že dodá také potřebné informace, aby to zkrátka nevypadalo příliš podezřele.
Nepřehlédněte – Jak stahovat fotky z Instagramu? (návod pro Android, iOS a PC)
Instagram vytváří na své uživatele zbytečný tlak
Krome Photos naproti tomu využívá automatické systémy k tomu, aby vám zajistilo vyšší počet fanoušků. za pouhých 7 liber (cca 200 korun) vás umístí v podstatě na jakékoli místo na planetě, což je důkaz, že cestovat se dá i s minimálním rozpočtem. I když jen virtuálně. Podle průzkumů až 56 procent uživatelů Instagramu využívá specialitované softwary pro úpravu fotek, jakým je například Photoshop. Proto berte dovolené z Instagramu s nadhledem.
Nepřehlédněte – Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu