Domů » Bleskovky » Jak stahovat fotky z Instagramu? (návod pro Android, iOS a PC)

Jak stahovat fotky z Instagramu? (návod pro Android, iOS a PC)

Stahovat fotografie z Instagramu oficiálně nejde, to však ještě neznamená, že neexistuje způsob, jak toto omezení obejít. Možností, jak si oblíbený snímek uložit, je hned několik. V tomto stručném návodu se zaměříme na ty nejjednodušší, které pokud možno nevyžadují žádné speciální nástroje.

Jak stahovat fotky z Instagramu na PC

Úplně nejsnazší je snímek z Instagramu stáhnout na počítači. Vystačíte si zde totiž s běžným prohlížečem bez jakýchkoliv doplňků. Pro naše účely použijeme prohlížeč Google Chrome, nicméně postup bude velmi podobný i u jiných prohlížečů.

Nepřehlédněte – Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu

Nejprve si na daném profilu vybereme fotku, o níž máme zájem, a pomocí kontextové nabídky si ji otevřeme v nové kartě (záložce).

Jak stahovat fotky z Instagramu na PC?
Jak stahovat fotky z Instagramu na PC?

Na nové kartě poté pomocí pravého tlačítka z nabídky vybereme možnost „Zobrazit zdrojový kód stránky“.

Jak stahovat fotky z Instagramu na PC?
Jak stahovat fotky z Instagramu na PC?

Ten se nám otevře opět v nové záložce, kde použijeme funkci vyhledávání (CTRL + F) a zadáme „jpg“. První nalezený výsledek je odkaz na náš vybraný snímek. URL adresu celou zkopírujeme (včetně části za otazníkem po „jpg“) a zadáme ji do adresního řádku.

instagram stahovani prohlizec 01

Tím se nám otevře samotný snímek v plném rozlišení, který už následně můžeme uložit klasicky pomocí kontextové nabídky a možnosti „Uložit obrázek jako…“.

Jak stahovat fotky z Instagramu na telefonu (Android, iOS)

O něco složitější situace je, pokud snímek chceme uložit v telefonu. Zde totiž nemůžeme využít výše uvedeného postupu a jsme do jisté míry odkázáni na nástroje třetích stran. Nicméně i zde si lze vystačit jen s prohlížečem.

Instagram
Instagram
Autor: Instagram
Cena: zdarma
‎Instagram
‎Instagram
Cena: zdarma+

Nepřehlédněte – Pro začátečníky: Jak odstranit účet na Instagramu?

Nejsnazším řešením je totiž v tomto případě využít specializované stránky, která umožňuje stažení. Jde například o web instaview.me. V Instagramu jednoduše zkopírujete přímý odkaz na příspěvek a vložíte ho do příslušného políčka na zmiňované stránce.

Ta vám následně umožní obrázek zkopírovat do schránky, nebo ho pomocí tlačítka „Download now“ jednoduše stáhnout.

Jak stahovat fotky z Instagramu na telefonu? (Android a iOS)
Jak stahovat fotky z Instagramu na telefonu? (Android a iOS)

Existují samozřejmě i specializované aplikace, nicméně ty pochopitelně musíte nejprve nainstalovat, což už není u jednorázového použití úplně praktické.

Na Instagramu můžete sledovat také náš redakční profil SMARTmania.cz. Nyní navíc ve spojení s naším instagramovým profilem můžete vyhrát ochranné sklo či obal PanzerGlass.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

6 komentářů

  1. Není lepší udělat jednoduše screen obrazovky a oříznout??

    • Ne, nezískáš snímek v původním rozlišení.

    • Vzhledem k tomu, jak mizerna kvalita na IG stejne diky kompresi je, tak bych to ani neresil a fakt je jednodussi udelat screenshot obrazovky.

    • No zazněl otisk obrazovky a editace;)

  2. Na stahování fotek , IG stories , a live streamů mám apku StorySave a pohoda :3 spokojenost 120%

  3. Odporúčam [odkaz] stačí vložit username nebo vložit zkopírovaný odkaz příspěvku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).