Domů » Bleskovky » Instagram se možná otřese v základech. Uživatelé neuvidí počet lajků

Instagram se možná otřese v základech. Uživatelé neuvidí počet lajků

Snad každý uživatel Instagramu stojí o co nejvyšší počet srdíček, nebo chcete-li „lajků“. Někteří lidé chodí se svou touhou tak daleko, že jsou ochotni za tyto lajky platit, a to pomocí řady aplikací, které to umožňují. Facebook, pod který populární sociální síť patří nyní přišel s návrhem, že počet lajků pod fotkami skryje a jediným uživatelem, který lajky uvidí bude samotný autor příspěvku.

Instagram
Instagram se možná otřese v základech. Uživatelé neuvidí počet lajků

Nepřehlédněte – Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu

Změny, která se nás dost možná bude týkat už za několik měsíců, si jako první povšimla šikovná programátorka Jane Wong, která ze zdrojového kódu i v minulosti vyčetla nespočet novinek, které Instagram později představil. Další informace se dostala skrz mluvčího Instagramu také k magazínu TheVerge.com. Ten potvrdil, že Instagram skutečně zavedení této funkce zvažuje, ale zatím ji na nikom netestuje.

instagram lajky

Tato zpráva se navíc objevila jen několik dní poté, co britské úřady doporučily sociálním sítím jako je Snapchat a Instagram, aby nalezly řešení pro deaktivaci těchto funkcí, kvůli kterým uživatelé sdílejí stále nové příspěvky.

Tip – Pro začátečníky: Jak odstranit účet na Instagramu?

Je tedy dost pravděpodobné, že Instagram pouze reaguje na toto varování pro případ, že Velká Británie sociálním sítím takový krok skutečně přikáže. Kromě jiného Wong v aplikaci vypátrala testovací obrazovku, která uživatelům radí, aby se více zaměřili na samotný obsah, který sdílí než na to, kolik za něj dostanou lajků.

Jakub Kárník

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).