Domů » Bleskovky » Dočkáme se nástupce Galaxy Note 20 Ultra? Letos pravděpodobně ne

Dočkáme se nástupce Galaxy Note 20 Ultra? Letos pravděpodobně ne

Doba je těžká, což platí i pro největšího výrobce chytrých telefonů na světě. Problémy na trhu s mobilními procesory jsou značné a Samsung je nucen okolnostmi přehodnotit, které modely jsou pro jeho portfolio stěžejní a které nikoli. Generální ředitel Samsungu DJ Koh musel udělat těžké rozhodnutí, které nicméně muselo padnout – letos se nedočkáme nástupce Samsungu Galaxy Note 20 Ultra.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 001
Letos se dalšího smartphonu z řady Note pravděpodobně nedočkáme

Podle všeho je řada Note pro Samsung dočasně postradatelná, neboť ostatní modely jsou i nadále plánovány. Rušení se nechystá ani u ohebných zařízení, ani v nižších segmentech portfolia korejského giganta či v oblasti nositelné elektroniky. Hlavním problémem je výroba dostatečného počtu procesorů, což kvůli globální pandemii Samsung ve svých vlastních továrních nezvládá. Bohužel pro celý trh má potíže také TSMC, výrobce čipů Qualcommu.

Nepřehlédněte – Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy Note 21 Ultra. Bude poslední svého druhu?

Ačkoli se o konci řady Note spekuluje delší dobu, tohle rozhodnutí neznamená, že by Samsung své modely s perem S-Pen v dohledné době kompletně zařízl. V příštím roce se pravděpodobně dalšího telefonu Galaxy Note dočkáme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Snapragon 888 vyrábí Samsung, ne TSMC. Fakt jako amatéři.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).