Domů » Bleskovky » Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy Note 21 Ultra. Bude poslední svého druhu?

Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy Note 21 Ultra. Bude poslední svého druhu?

Prakticky každým rokem se spekuluje, že Samsung zařízne rodinu Galaxy Note a její schopnosti doplní do jiných modelových řad. Letos jsme tomuto velmi blízko – podporu stylusu S Pen dostane smartphone Galaxy S21 Ultra a možná i Galaxy Z Flip 3. I přesto bychom však letos o Galaxy Note neměli být ochuzeni, alespoň podle slov šéfa mobilní divize Samsungu TM Roha.

Bude takto vypadat Galaxy Note 21 Ultra?

Jak by mohl vypadat nejvybavenější Galaxy Note 21 Ultra, ukazují rendery pocházející od designera Snoreyn z webu LetsGoDigital. Ten se obvykle opírá o náčrty z patentových přihlášek, v tomto případě však byly rendery zřejmě vytvořeny pouze na základě fantazie s ohledem na design blížící se modelové řady Galaxy S21.

note 20 ultra 7

Koncept Galaxy Note 21 Ultra má na první pohled hranatější tělo, ovšem design fotoparátu má zůstat poplatný řadě Galaxy S21 – obdélníkový fotomodul bude zasahovat až do horního levého okraje, jeho pravý dolní roh má být zaoblen. V modulu vidíme čtveřici čoček, z nichž jedna je optickým hranolem periskopické přibližovací kamery údajně až se 100násobným přiblížením.

Samsung Galaxy Note 21 Ultra 5G

Sklo displeje bude opět zahnuté, v horní části uprostřed pak najdeme otvor pro selfie kameru; s poddisplejovým řešením u tohoto konceptu počítáno není, i když Samsung může překvapit; přeci jen řada Galaxy Note letos oslaví 10. výročí a nějakou specialitu by si jistě zasloužila.

Zobrazovač má mít obrazovku o úhlopříčce 6,8“, což je o desetinu palce méně než u loňského modelu. Panel má být typu AMOLED s rozlišením Quad HD+ a adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz. Dá se předpokládat i zvýšení maximálního jasu, a to až k úrovni 1 600 nitů.

Pochopitelně nemůže chybět ani šachta pro stylus S Pen, který se má podle Snoreyn nacházet dole napravo. Uprostřed máme najít USB-C port, s návratem sluchátkového jacku se nepočítá. Vnitřní hardwarová výbava je lehce odhadnutelná – v USA čipset Qualcomm Snapdragon 888, v Evropě Exynos 2100, v obou případech s 12 GB RAM.

note 20 ultra 2

Premiéra „řady“ Galaxy Note 21 pravděpodobně proběhne v srpnu letošního roku, zatím nevíme, zda se dočkáme jednoho nebo dvou modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.