Domů » Bleskovky » Řada Samsung Galaxy Note končí, tvrdí uznávaný informátor

Řada Samsung Galaxy Note končí, tvrdí uznávaný informátor

Nedávno představený smartphone Galaxy S21 Ultra je vůbec prvním smartphonem od Samsungu, který podporuje stylus S Pen a zároveň nemá v názvu slovíčko Note. Od vedení Samsungu víme, že takových telefonů bude v letošním roce představeno více, což opět rozvířilo letité spekulace o tom, že řada Galaxy Note má své dny definitivně sečtené. A možná opravdu má.

note 20 ultra 2
Ilustrační obrázek

Galaxy Note končí

Dosud se předpokládalo, že Samsung v létě ještě nějaký Note představí, a zároveň vybaví podporou stylusu další generaci ohebného smartphonu Galaxy Fold. Uznávaný informátor Ice Universe nicméně před pár hodinami přispěchal s informací, že řada Galaxy Note byla/bude ukončena.

Ice Universe má vybudované velmi slušné renomé a obvykle nepouští do éteru neověřené informace, většina jeho leaků se skutečně vyplnila. Předpokládáme, že v Samsungu skutečně další Galaxy Note plánovali, avšak na poslední chvíli se rozhodli, že vývoj zastaví a budou se soustředit na jiné modely. To ostatně tvrdí i informátor MauriQHD, který o ukončení řady Galaxy Note informoval už před dvěma týdny.

Smartphony řady Galaxy Note byly u uživatelů velmi oblíbené, bohužel jejich prodeje rok od roku slábly. Dříve řada Galaxy Note lákala na velký displej a integrovaný stylus, dnes však má již velký displej prakticky každý telefon a podpora stylusu není natolik masovou záležitostí, aby přitáhla větší množství uživatelů. Ti, kdo si bez stylusu neumí svůj život představit, budou mít stále možnost zakoupit si Galaxy S21 Ultra, případně jiné budoucí telefony s jeho podporou, byť pravděpodobně bez integrace do těla zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Taky co se diví, když je to každý rok copy-paste toho minulého.

 2. Jak to bude dnes nikdo neví, zejména ne jakýsi informátor. Vyjádření jednoho z vrcholových managerů firmy Samsung je zcela opačné. Podle něho řada note v letošním roce nekončí, tuto informaci lze dohledat na mnoha technických zahraničních webech. To neznamená, že nemůže dojít ve firmě Samsung vzhledem k vývoji na trhu ke změně. V současné době je informace tohoto rázu “ hoax“.

  • Janek a PetrSP7: nemáte pravdu. Samsung sice před pár týdny řekl že by končit Note neměl, ale tahle informace od Ice Universe je čerstvá. a tenhle týpek má v Samsungu velmi dobré zdroje. Kdo ho sleduje na twittru tak ví, že se trefuje skoro ve 100 procentech věcí. Rozhodně to není žádnej hoax, ale spíš vaše neinformovanost.

  • …slovní spojení „skoro 100 procent…“ je nnesmysl, nemyslíte?

 3. Taky si myslím, že není nutné z každého žbleptu vypotit hned „článek“… český web je z půlky zaplácaný podobnými „úniky“ s jepičím životem, prokládanými nesmysly z Letsgoudigital… Raději si počkám na oficiální zprávy výrobce.

  • a ty zijes v jakym svete? myslis jako ze by samsung oficialne tedka rekl „hele koncime radu Note“ jo? :-D Kdyby nebylo leaku, nevedeli bysme pulku informaci. Si vem jak brzy utekla podoba Galaxy S21 a opet to bylo diky leakerum.

 4. O tom se mluví už tak rok ne?

 5. Hmm, tak pokud by to byla pravda, tak po třetím Note co jsem kdy vlastnil, tak nevím zda najdu dostatek důvodu proč má být můj budoucí mobil Samsung… A tím pádem proč zůstávat na Androidu… A neintegrovaný Spen v mobilu pro mě není Note…

 6. Ak by to bola pravda, bola by to jedna obrovská chyba a škoda. Táto varianta má veľký zmysel a praktickosť.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).