TOPlist

Další střípek do skládačky k ohebnému iPhonu? Apple si patentoval unikátní ovládání

Koncept ohebného iPhonu
  • Apple má další schválený patent týkající se ohebného zařízení
  • Tentokrát se jedná o specifické dotykové ovládání
  • Analytici věří, že se ohebného iPhonu dočkáme nejdříve v příštím roce

V segmentu ohebných zařízení je nekorunovaným králem Samsung se svými modely Galaxy Z Fold 4 a Flip 4, nicméně konkurence v podobě Xiaomi, Oppo či Motoroly mu znatelně dýchá na záda. Technologický svět ovšem s napětím očekává, kdy se na ně vrhne také Apple, který by mohl změnit způsob, jakým současné skládačky používáme. Prozatím to vypadá, že se firmě z Cupertina nechce jít s kůží na trh, a proto vyčkává.

To ovšem neznamená, že by u společnosti s nakousnutým jablíčkem ve znaku bylo v tomto ohledu ticho po pěšině. Dobrým příkladem je nyní schválený patent z roku 2021, který popisuje možný způsob ovládání ohebných smartphonů. Konkrétně patent prozkoumává možnosti ovládání zařízení pomocí dotyku na určité části i ve chvíli, kdy je zařízení ve složeném stavu. Kupříkladu by tímto způsobem měl jít využít kloub přístroje, který by měl registrovat různé dotyky i ve chvíli, kdy smartphone není otevřený.Koncept ohebného iPhonuNepřehlédněte

Před skládacím iPhonem dorazí ohebný iPad, tvrdí analytik. Dočkáme se do dvou let

Registrace patentu jen přiživila spekulace o tom, že Apple jde aktivně naproti možnému představení ohebného iPhonu v dohledné době. Podle známého analytika Ming-Chi Kua Apple již testuje ohebné displeje, nicméně věří, že jejich nasazení plánuje pro hybrid iPhonu a iPadu, k čemuž by se mohl odhodlat už příští rok. S tím ovšem nesouhlasí jiný analytik Ross Young, podle kterého Apple odložil plány na představení ohebného zařízení až na rok 2025.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku