Clubhouse pro Android možná už v létě, zní od tvůrců. Nebude to ale pozdě?

clubhouse unsplash

Clubhouse je mezi sociálními sítěmi velmi diskutovaným nováčkem, který neustále přitahuje pozornost. Mnoho potenciálních uživatelů ale zatím bohužel nemá možnost šířit svůj hlas napříč jeho místnostmi. To je dáno přístupem na pozvánky a také prozatímní kompatibilitou pouze s iOS.

Clubhouse Unsplash Erin Kwon
Clubhouse v App Store (Zdroj: Unsplash)

Ačkoliv někteří Clubhouse nadšenci neváhají, a aby i oni mohli participovat na diskuzích, ke svému Androidu přikupují nějaký starší telefon s jablkem ve znaku. Tahle situace pro rozvoj aplikace ale určitě není ideální. Majitelé nové sociální sítě si to naštěstí uvědomují a dle posledních vyjádření na „androidí“ verzi tvrdě pracují. Žádná oficiální data sice vyřčena nebyla, verze pro Android by ale měla přijít už v průběhu letošního léta.

Sám spoluzakladatel společnosti Paul Davidson potvrdil, že na aplikaci pro Android se pracuje, nicméně ještě pár měsíců to potrvá. Dočkat bychom se mohli už na přelomu jara a léta, případně pak v průběhu léta 2021. V oficiálním blogovém příspěvku se píše, že Clubhouse byl od začátku plánován jako aplikace dostupná pro všechny, takže i s verzí pro Android se počítá již delší dobu.

clubhouse1
Ilustrační obrázek

Otázkou ale zůstává, jestli to není pozdě. Například Twitter směle pokračuje v pracích na své vlastní diskuzní platformě Spaces, která má být během dubna spuštěna pro uživatele iOS i Androidu. Oproti Clubhousu bude nabízet také jednoduché nahrávání místností, což je nyní ve většině případů problém. Na dalších konkurentech ale pracuje i Facebook nebo Telegram, takže během jara a léta můžeme v tomto sektoru očekávat několik dalších nováčků.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku