Domů » Bleskovky » Facebook chce vlastní Clubhouse. Údajně už pracuje na jeho kopii

Facebook chce vlastní Clubhouse. Údajně už pracuje na jeho kopii

Po Elonu Muskovi se na nové sociální síti Clubhouse objevil i Mark Zuckerberg. Ačkoliv vášnivě diskutoval o rozšířené a virtuální realitě, účel jeho návštěvy mohl být úplně jiný. Podle deníku The New York Times Facebook začal pracovat na vlastní verzi podobné služby. Vývoj je zatím v plenkách, nelze tedy říci kdy ani jestli vůbec dorazí mezi uživatele.

facebook ilustrace logo 04

Nebylo by to poprvé, co by Facebook napodobil svou konkurenci. V minulosti se celkem očividně inspiroval u Snapchatu nebo TikToku. Vlastní komunikační platforma podobná Clubhousu by tedy dávala smysl.

clubhouse1
Nová sociální síť Clubhouse

Konkurence Clubhousu roste jako houby po dešti i jinde. Twitter pracuje na své variantě s názvem Spaces a Mark Cuban vytváří další komunikační aplikaci Fireside. V budoucnosti nás tedy možná čeká lítý souboj na poli tohoto druhu sociálních sítí.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).