Domů » Bleskovky » Chcete získat 1 milion dolarů? Stačí prolomit zabezpečení od Google

Chcete získat 1 milion dolarů? Stačí prolomit zabezpečení od Google

Smartphony Google Pixel nejsou pouze sestava toho nejlepšího dostupného hardwaru, ale mají svému uživateli nabídnout i něco navíc. Od loňského roku například Google k čipsetu přidává speciální bezpečností čip Titan M, který má na starost zabezpečení telefonu před neoprávněnými zásahy zvenčí. Google tomuto řešení stoprocentně důvěřuje, což dokazuje poslední prohlášení.

titan
Chcete získat 1 milion dolarů? Stačí prolomit zabezpečení čipu Titan M

Pokud se najde někdo, kdo dokáže čip Titan M prolomit, dostane zajímavou finanční odměnu, která může narůst až na částku 1,5 milionu dolarů (asi 35 milionů korun). Pro získání maximální částky je zapotřebí vzdáleně spustit škodlivý kód a předvést Googlu zranitelnost na specifické vývojářské verzi Androidu.

dolary penize money cash

NepřehlédněteGoogle Pixel 4: odpustíte mu kompromisy? [recenze]

K čemu Titan M slouží?

Bezpečnostní čip Titan M se poprvé objevil v Pixelu 3 a 3 XL, jeho úkolem je chránit citlivá uživatelská data. Umí například ochránit přihlašovací údaje, ukládat soukromé klíče a zabezpečovat transakce, šifrovat úložiště či ověřovat data aplikací a integritu celého operačního systému. Kvůli tomto prvku nelze například na telefonech Pixel odemknout bootloader.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carlos
Anonym
Carlos
Offline

Vypada to, ze mistnich „expertu“ a hateru bude spousta milionaru