Bude Samsung v únoru přepisovat dějiny? Ohebný telefon i Galaxy S10 ve společné premiéře

Včera jsme vás informovali o tom, že se Samsung chystá letošní modelovou řadu Galaxy S10 představit na samostatné akci, která nezvykle proběhne několik dní před zahájením veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Ten začíná v pondělí 25. února a v uplynulých letech bylo železným pravidlem, že zde Samsung den před zahájením představoval nový vlajkový model.

Letos se však akce neuskuteční v neděli 24. února, ale o několik dní dříve. Konkrétně ve středu 20. února v San Franciscu a Londýně. Server Wall Street Journal dnes přinesl další zajímavou informaci; ta se týká premiéry finální podoby tolik očekávaného zařízení s ohebným displejem.

Galaxy S10 a ohebný smartphone na jedné akci

Ta by totiž měla proběhnout na stejné akci společně s Galaxy S10. Nyní už tedy dává smysl, proč se Samsung rozhodl premiéru přesunout o několik dní dříve před MWC.

Prototyp zařízení s ohebným displejem, který si můžete prohlédnout v galerii, Samsung ukázal už na začátku listopadu loňského roku na vývojářské akci v San Franciscu, nyní je ale připraven odhalit finální podobu zařízení, která má do prodeje zamířit ještě v první polovině letošního roku.

Samsung před několika okamžiky oficiálně potvrdil termín konání dalšího Unpacked eventu
Samsung před několika okamžiky oficiálně potvrdil termín konání dalšího Unpacked eventu

Spekuluje se také o tom, že by Galaxy F (možné prodejní označení) měl disponovat trojitým fotoaparátem, stejně jako Galaxy S10+. Vypadá to tedy, že 20. únor bude pro Samsung velmi významným dnem a my v redakci se už teď těšíme, jaké novinky si pro nás nachystá. Na Facebooku Samsungu se rovněž před několika okamžiky objevilo video, které termín premiéry oficiálně potvrzuje.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku