Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 v pěti variantách? Dvě mají podporovat 5G

Samsung Galaxy S10 v pěti variantách? Dvě mají podporovat 5G

Samsung pro počátek letošního roku chystá nové vlajkové smartphony řady Galaxy S10. Oproti loňskému roku bude letošní řada výrazně širší, podle posledních informací ji má tvořit rovnou 5 modelů. Nové informace o nich přináší server TechTastic.

Galaxy S10 Lite

Všechny telefony řady Galaxy S10 bude pohánět jeden ze dvojice čipsetů Qualcomm Snapdragon 855 / Exynos 9820, takže ani nejlevnější Galaxy S10 Lite nebude ochuzen o nejvyšší možný výkon. Kompromisem u něj bude zejména plochý displej s úhlopříčkou 5,8 palců. V panelu nebude vyvrtán žádný otvor či výřez, ale dostane standardní rámeček, do kterého budou umístěny všechny důležité prvky. Selfie kamera bude pouze jednočočková, záda telefonu budou zdobit čočky dvě. Tělo telefonu bude skleněné, čtečku otisků prstů Samsung umístí na levou stranu.

Samsung Galaxy S10 a S10+

Nástupci letošních vlajkových modelů dostanou zahnuté displeje s úhlopříčkami 6,1 a 6,44 palců a vestavěnou ultrazvukovou čtečkou otisků prstů. Oba panely budou typu Infinity-O, takže v nich bude vyřezán otvor pro selfie kamerku – u základního Galaxy S10 pro jednu, u Galaxy S10+ pro dvě. Situace se bude lišit i na zádech, S10 dostane dvoučočkový fotoaparát, S10+ bude mít na zádech čočky tři.

Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Samsung Galaxy S10 5G a Bolt

Zatímco první výše uvedenou trojici Samsung uvede na konci února v rámci barcelonského veletrhu MWC, zhruba o měsíc později se vytasí s vrcholným modelem Galaxy S10 5G. Ten bude mít ještě větší displej s úhlopříčkou 6,7 palců a vestavěnou čtečkou otisků prstů. Na přední straně najdeme dvě čočky selfie kamerky, zadní stranu budou okupovat rovnou čtyři snímače. Záda telefonu budou vyrobena z odolné keramiky.

Samsung Galaxy S10 na první fotografii
Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Dosud neznámým modelem byla varianta S10 Bolt, která bude exkluzivní pro amerického operátora Verizon. Má sdílet design i většinu parametrů s modemem S10 5G, avšak dostane akumulátor s vyšší kapacitou.

Počátek roku bude v podání Samsungu skutečně velký, kromě výše uvedených modelů je v přípravě i ohebný Galaxy F.

Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments