Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 v pěti variantách? Dvě mají podporovat 5G

Samsung Galaxy S10 v pěti variantách? Dvě mají podporovat 5G

Samsung pro počátek letošního roku chystá nové vlajkové smartphony řady Galaxy S10. Oproti loňskému roku bude letošní řada výrazně širší, podle posledních informací ji má tvořit rovnou 5 modelů. Nové informace o nich přináší server TechTastic.

Galaxy S10 Lite

Všechny telefony řady Galaxy S10 bude pohánět jeden ze dvojice čipsetů Qualcomm Snapdragon 855 / Exynos 9820, takže ani nejlevnější Galaxy S10 Lite nebude ochuzen o nejvyšší možný výkon. Kompromisem u něj bude zejména plochý displej s úhlopříčkou 5,8 palců. V panelu nebude vyvrtán žádný otvor či výřez, ale dostane standardní rámeček, do kterého budou umístěny všechny důležité prvky. Selfie kamera bude pouze jednočočková, záda telefonu budou zdobit čočky dvě. Tělo telefonu bude skleněné, čtečku otisků prstů Samsung umístí na levou stranu.

Samsung Galaxy S10 a S10+

Nástupci letošních vlajkových modelů dostanou zahnuté displeje s úhlopříčkami 6,1 a 6,44 palců a vestavěnou ultrazvukovou čtečkou otisků prstů. Oba panely budou typu Infinity-O, takže v nich bude vyřezán otvor pro selfie kamerku – u základního Galaxy S10 pro jednu, u Galaxy S10+ pro dvě. Situace se bude lišit i na zádech, S10 dostane dvoučočkový fotoaparát, S10+ bude mít na zádech čočky tři.

Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Samsung Galaxy S10 5G a Bolt

Zatímco první výše uvedenou trojici Samsung uvede na konci února v rámci barcelonského veletrhu MWC, zhruba o měsíc později se vytasí s vrcholným modelem Galaxy S10 5G. Ten bude mít ještě větší displej s úhlopříčkou 6,7 palců a vestavěnou čtečkou otisků prstů. Na přední straně najdeme dvě čočky selfie kamerky, zadní stranu budou okupovat rovnou čtyři snímače. Záda telefonu budou vyrobena z odolné keramiky.

Samsung Galaxy S10 na první fotografii
Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Dosud neznámým modelem byla varianta S10 Bolt, která bude exkluzivní pro amerického operátora Verizon. Má sdílet design i většinu parametrů s modemem S10 5G, avšak dostane akumulátor s vyšší kapacitou.

Počátek roku bude v podání Samsungu skutečně velký, kromě výše uvedených modelů je v přípravě i ohebný Galaxy F.

Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Ty jsou ale hnusné… Jak asi bude vypadat Galaxy S11, S12… :-)))

  Éra jen displejů se mi nelíbí…

  • Že se nelíbí tobě,ještě neznamená,že se nebude líbit ostatním.Na každé zboží se najde kupec.Za mě palec nahoru…

 2. Cože, ono jde něco umístit na displej a nemít tam notch? Jsem v šoku.

  • J, může to být ještě horší:)

  • jakože 2 notche?

  • Tak na Pixel jsem zrovna nemyslel, ale např. onen průstřel jako např. zde. Ten až si někteří borci začnou začleňovat do černé lišty jako u zářezu, tak opravdu přijdou o kus displeje:D

 3. Upřímně jsem rád za velikost lite, protože telefon větší jak 15cm fak nechci tak se snad konečně dočkám relativně použitelného high end telefonu s rozumnou velikostí.

 4. Ta díra ohromná revoluce která hne s celým trhem :-D každý čekal velký zázrak v podobě jenom displeje a ona tam je díra a velká díra :-D Bravo Samsungu díky že nám sešleš díru v displeji a určitě tě podpořím aby jsi díru vyvíjel i nadále. PS: Samsung je bůh.

 5. Čtečka otisku prstu v displeji je nesmysl. Možná kdysi by to mělo větší význam, ale v dnešní době kdy tu máme odemykání obličejem které funguje skvěle je čtečka zbytečnost. Nalepím na displej ochranné sklo a je po čtečce. Samsung objevil Ameriku v podobě čtečky v displeji. Paráda.

  • Rozhodně není. Čtečka otisků v displeji je skvělá věc a v kombinaci s 3D skenem obličeje perfektní zabezpečovaci prvek. Ultrazvukové čtečce sklo nevadí.

 6. ta verze lite vypadá k světu. Otázkou je jestli se podívá k nám na náš trh a co tam bude špatně oprati plnotučný verzi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).