Domů » Bleskovky » Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Už jen měsíce nás dělí od kompletního odhalení prvního skutečně ohebného smartphonu z dílen Samsungu. Z listopadové prezentace víme, že telefon bude mít vnější 4,58 plochý displej, uvnitř pak bude složený displej s úhlopříčkou 7,3″. Od ETNews se nyní dozvídáme první detaily o jeho fotoaparátech.

Samsung ukázal světu první smartphone s ohebným displejem

Samsung Galaxy F: tři čočky stačí

Zařízení se bude pyšnit tříčočkovým fotoaparátem, podobně jako chystaný Galaxy S10+. Čočky mají být osazeny na jediné části telefonu bez displeje, tedy ve složeném stavu „na zádech“. Fotit by tak teoreticky mělo být možné v zavřeném i otevřeném stavu, záleží, jak velký náhledový displej si budete přát. Stejný fotoaparát pak bude sloužit i k pořizování selfies, a to v otevřeném stavu s využitím menšího displeje. Spekuluje se o tom, že fotoaparát by měl být zcela identický jako výše zmíněný Galaxy S10+.

Konfigurace fotoaparátu bude vcelku očekávaná – klasický, zoomovací a širokoúhlý. Oproti čtyřem fotoaparátům v Galaxy A8s Samsung použije kvalitnější snímače i optiku, takže výsledné snímky by měly být špičkové. Tři kvalitní snímače se zdají být v současnosti rozumným řešením, byť někteří výrobci hodlají tento počet ještě navyšovat – chystaná Nokia 9 bude mít dokonce hlavní fotoaparát pětičočkový.

Nokia 9 PureView se ukazuje na prvním oficiálním tiskovém snímku a videu

K odhalení Samsungu Galaxy F by mělo dojít někdy v březnu letošního roku, možná se o něco dříve dočkáme krátkého dema na únorovém veletrhu MWC v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Kdy už ho zacnou prodavat, snad se doziju, toto zarizeni určite koupim, z nostalgie k E90. iPhone xs jsem vymenil za BB Key2 s brutalni vydrží. Macbook za graficky lenovo yoga book C930, airpods za kvalitní BT pres hlavu, aw za klasické hodinky od Tag&H. A ziju. Taky jsem tvrdil, jak ten ekosystém je úžasný, že nic jine než Apple nechci, ale to už vim, že jsem si to jen namlouval. Apple mé nas*al s dvema zamitnutyma reklamacema a šlo vše pryc z baraku. Sorry ale dám 80000 za Mac a oni se mnou pák jednaj takto, tak at si to nechaj. Rok od roku horší. A to jsem začínal s iPhone Originál. Na toto zarizeni od Samsungu se teším.

    • Jo jasně, takovejch pohádek, např. o tom, jak si někdo koupí Mercedes ale zjistí že je to sračka, prodá ho (samozřejmě se ztrátou stovek tisíc) a koupí si třeba Hyundai, je už plnej internet.

    • Presne jak píšeš, i Mercedes muze byt sračka a ne levna verze. s500 mel neustále problémy s odpadajicimi plastovými regulátory ve dverich a disfunkci otevirani oken, jezdit do servisu co 14 dní bylo úžasný misto čas venovať firme. A predstav si, že Key2 je pro mne kazdodenne produktivnejsi už jen diky vydrží pri 13% ukazuje 1d 21h 13m zaply displej 9h17min zbyva 6h43min,je jasný ze každému vyhovuje neco jineho, proto je spousta produktu na trhu. A porovnavat mercedes-hyundai vs iPhone-key2 je také úplne mimo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).