Domů » Bleskovky » Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Známe detaily fotoaparátu ohebného Samsungu. Kolik čoček nabídne?

Už jen měsíce nás dělí od kompletního odhalení prvního skutečně ohebného smartphonu z dílen Samsungu. Z listopadové prezentace víme, že telefon bude mít vnější 4,58 plochý displej, uvnitř pak bude složený displej s úhlopříčkou 7,3″. Od ETNews se nyní dozvídáme první detaily o jeho fotoaparátech.

Samsung ukázal světu první smartphone s ohebným displejem

Samsung Galaxy F: tři čočky stačí

Zařízení se bude pyšnit tříčočkovým fotoaparátem, podobně jako chystaný Galaxy S10+. Čočky mají být osazeny na jediné části telefonu bez displeje, tedy ve složeném stavu „na zádech“. Fotit by tak teoreticky mělo být možné v zavřeném i otevřeném stavu, záleží, jak velký náhledový displej si budete přát. Stejný fotoaparát pak bude sloužit i k pořizování selfies, a to v otevřeném stavu s využitím menšího displeje. Spekuluje se o tom, že fotoaparát by měl být zcela identický jako výše zmíněný Galaxy S10+.

Konfigurace fotoaparátu bude vcelku očekávaná – klasický, zoomovací a širokoúhlý. Oproti čtyřem fotoaparátům v Galaxy A8s Samsung použije kvalitnější snímače i optiku, takže výsledné snímky by měly být špičkové. Tři kvalitní snímače se zdají být v současnosti rozumným řešením, byť někteří výrobci hodlají tento počet ještě navyšovat – chystaná Nokia 9 bude mít dokonce hlavní fotoaparát pětičočkový.

Nokia 9 PureView se ukazuje na prvním oficiálním tiskovém snímku a videu

K odhalení Samsungu Galaxy F by mělo dojít někdy v březnu letošního roku, možná se o něco dříve dočkáme krátkého dema na únorovém veletrhu MWC v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments