Cena:

Tohle jsou klíčové parametry displeje pro připravovaný ohebný smartphone

Samsung včera během úvodní keynote na vývojářské konferenci v San Franciscu poodhalil to, na co všichni čekali – smartphone s ohebným displejem. Demonstrován byl bohužel pouze koncept, takže na odhalení finálního designu a hardwarové výbavy je zatím ještě příliš brzy, korejský gigant nicméně alespoň odhalil parametry té nejdůležitější komponenty – ohebného displeje.

Venku 4,58″, uvnitř 7,3″

Testovací zařízení má displeje hned dva. Ten vnější je klasický plochý panel s úhlopříčkou 4,58″, poměrem stran 21:9 a rozlišením 1 960 × 840 pixelů. Ohebný displej umístěný uvnitř zařízení má úhlopříčku 7,3″, neobvyklý poměr stran 4,2:3 a rozlišení 1 536 × 2 152 pixelů. V obou případech je jemnost obrazu 420 ppi. Podle ukázky demonstrované na pódiu zřejmě není u tohoto konceptu možné využívat pouze polovinu vnitřního displeje, neboť ten je schopný se ohnout pouze směrem dovnitř.

Android bude na ohebné displeje připraven

Samsung na tiskové konferenci představil pro svůj ohebný displej upravené prostředí OneUI, které v budoucnu nahradí Samsung Experience.

Korejský gigant na prostředí spolupracoval přímo s Google, ten vzápětí odhalil, že operační systém Android bude ohebné displeje nativně podporovat a bude se na změny adaptovat. Tuto funkci Google pojmenoval jako „Screen Continuity“ a díky API k ní budou mít přístup přímo vývojáři aplikací.

K vývoji aplikace pro ohebné displeje se už nyní přihlásili tvůrci agregátoru zpráv Flipboard, další vývojáři budou v budoucnu následovat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.