Domů » Bleskovky » Samsung ve Vegas ukázal skládací telefon. Je připraven uvést jej na trh

Samsung ve Vegas ukázal skládací telefon. Je připraven uvést jej na trh

Smartphony značky Samsung se v loňském roce neprodávaly tak dobře jako rok předtím, což se projeví i v příštích finančních výsledcích korejské společnosti. Do letošního roku však bude chtít Samsung vkročit velmi důrazně, byť veletrh CES k představení nových smartphonů nevyužil. Za zavřenými dveřmi však vybraným partnerům ukázal patrně největší hvězdu letošního roku – skládací smartphone s ohebným displejem.

Tohle jsou klíčové parametry displeje pro připravovaný ohebný smartphone

Podle zákulisních informací aktuálně probíhají optimalizace hardwaru a softwaru. Současný prototyp má například ve složeném stavu mírně zvednuté strany a jsou na něm viditelné stopy po skládání, které po rozložení mizí. Tyto nedostatky mají být podle zástupce Samsungu u finálního produktu odstraněny.

Pokud takhle vypadá současný vývojový prototyp, je jasné, že finální zařízení má před sebou ještě dlouhou vývojovou cestu
Takhle loni v listopadu vypadal vývojový prototyp. Ve Vegas ale Samsung ukazoval pokročilejší zařízení.

V první vlně bude vyroben milion kusů

První ohebný smartphone od Samsungu se podle oficiálních informací má začít prodávat v prvním pololetí letošního roku, avšak pouze v omezeném množství na vybraných trzích. V současnosti je Samsung připraven zahájit sériovou výrobu a očekává, že bude vyroben minimálně 1 milion kusů.

Rozhodně se nebude jednat o smartphone pro každého, Samsung údajně bude cílit na zákazníky s věkem okolo 40 let, u nichž snáze obhájí vysokou cenu. Nové technologie si prý bude korejský výrobce cenit na 1,5 milionu korejských wonů, což je v přepočtu asi 30 tisíc korun bez DPH a dalších poplatků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments