Bloomberg: Apple příští týden představí nové Macy, do prodeje se dostanou…

24 inch imac and macbook montere

První letošní keynote společnosti Apple se pravděpodobně odehraje už 8. března a spekulace ohledně toho, s čím se gigant z Cupertina vytasí, už jedou na plné obrátky. Vedle další generace iPhonu SE má Apple představit také následníky počítačů Mac, které ještě neprošly přechodem z čipů Intel na ARMová řešení firmy s nakousnutým jablíčkem ve znaku. Možná jich ale představí méně, než jsme čekali.

Svou trochou do mlýna přispěl také uznávaný novinář Mark Gurman z Bloombergu. Ten ve svém tradičním newsletteru Power On mluví o brzkém příchodu nových zařízení s operačním systémem macOS. Uvádí také, že Apple na chystané konferenci představí minimálně jeden počítač. Zároveň ale dodal, že „se Apple už připravuje na další kolo uvádění Maců na trh, které proběhne v květnu či červnu.“

iMac Pro
Představí Apple nová zařízení najednou, nebo odhalení rozdělí na etapy?

Které Macy Apple na své konferenci oficiálně představí, není jisté, nicméně Gurman spekuluje, že by se mohlo jednat o high-endový Mac mini a low-endový 13” MacBook Pro, oba s čipsety Apple Silicon. Redesignovaný MacBook Air by dle Gurmana taktéž měl spatřit světlo světa ještě letos, stejně jako 24” iMac s čipsetem M2 a 27” iMac s dvojicí čipsetů M1 Pro a M1 Max. Nové produkty by měly být ihned po představení dostupné k zakoupení.

Ostatní počítače s macOS, které Apple nepředstaví na chystané konferenci, by mohl oznámit právě v období mezi květnem a červnem, konkrétně na vývojářské konferenci WWDC. Tato informace částečně ladí se zprávou analytika Rosse Younga, který předpokládá příchod iMacu Pro s mini-LED displejem někdy v létě.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku