Víme, jak se bude jmenovat letošní iPhone SE. Příští generaci naroste displej o palec

iPhone SE 2020 recenze

Apple má na letošní jaro naplánovanou tiskovou konferenci, na níž představí několik nových produktů. Jedním z nich bude i „nový“ iPhone SE, což je levný vstupní model do jablečného ekosystému. Šéf Display Supply Chain Consultants Ross Young prozradil, jak se bude jmenovat.

iPhone SE+ 5G: s vyšší výkonem a podporou sítí 5G

Chystaná novinka se bude podle Younga jmenovat iPhone SE+ 5G, což samo o sobě říká, že se nebude jednat o nový svébytný model, ale o vylepšenou aktuální generaci. Prakticky jedinou novinkou má být nasazení nového čipsetu Apple 15 Bionic, který přinese výrazně vyšší výkon, podporu sítí 5G a lepší zpracování fotografií. Jinak vše zůstane při starém, včetně kompaktních rozměrů a malého 4,7“ displeje.

Loni se spekulovalo, že se telefon bude jmenovat iPhone SE Plus a přitom si ponechá současnou velikost, což vzhledem k historickému značení iPhonů nedává smysl (modely Plus mají větší úhlopříčky), Apple to ale zjevně vyřeší prostým znaménkem „+“.

Další iPhone SE se bude zvětšovat

Pokud chcete levný iPhone s větší úhlopříčkou displeje, musíte počkat až na rok 2023 nebo 2024, kdy má být podle Younga představena nová generace s 5,7“ zobrazovačem. Apple se prý rozhodoval mezi 6,1“ a 5,7“ a nakonec zvolil menší úhlopříčku, která je poměrně překvapivá. Apple totiž obvykle v iPhonu SE kombinuje těla starších modelů s aktuálními „vnitřnostmi“, avšak žádný historický iPhone 5,7“ displej neměl; nejblíže této hodnotě je 5,8“ zobrazovač z iPhonu X, Xs a 11 Pro.

Tak jako tak úhlopříčka displeje znatelně naroste, čímž z nabídky Applu prakticky vymizí kompaktní telefony – letos bychom se totiž měli rozloučit s iPhonem 13 mini, jejž nahradí větší model iPhone 14 Max.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku