Domů » Bleskovky » BlackBerry Priv zamrzne na Androidu 6.0. Nedostane Nougat ani Oreo

BlackBerry Priv zamrzne na Androidu 6.0. Nedostane Nougat ani Oreo

Smartphone BlackBerry Priv byl zřejmě posledním smartphonem, který si kanadská firma vyrobila sama, a zároveň byl prvním ostružinovým telefonem s operačním systémem Android. Zatímco o další telefony s logem ostružiny v logu se stará jejich výrobce (společnost TCL), softwarovou podporu modelu Priv dodává přímo BlackBerry.

BlackBerry Priv dostal letos v dubnu od svého výrobce aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow, dalších už se ale bohužel nedočká; potvrdil to sám generální manažer BlackBerry Mobility Solutions Alex Thurber v podcastu UTB Blogs. Necelé dva roky starý model tak nedostane ani Nougat, ani letošní Oreo, nicméně nadále bude dostávat aktualizace zabezpečení. Jediným smartphonem BlackBerry, který se může těšit na Android Oreo, je letošní BlackBerry KEYone.

BlackBerry Priv: Prémiová ostružina s Androidem (test)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. TimeSplitter

  „BlackBerry Priv dostal letos v dubnu od svého výrobce aktualizaci na Android 6.0 Nougat“

  Asi jste mysleli Marshmallow, ze? :)
  Jinak podpora BB teda nic moc, aspon toho Nugata mu jeste dat mohli.

 2. Dúfam, že LG na G4 nespraví podobnú hlúposť :D Už by to malo pomaly vyjsť, ten android 7, je polovica septembra.

 3. Dúfal som že BB ako etalon v bezpečnosti pôjde príkladom ostatným a bude svoje zariadenia aktualizovať ako dlho sa len bude dať. Bohužiaľ sa tak nestalo. Preto moja voľba bude tuto značku obchádzať. Nakoľko ani komunita ktorá dokáže poskytnúť rýchlejšie updaty ako výrobca ktorý si za to nechá zaplatiť sa BB veľmi nezaoberá. Preto volím značku ktorá má podporu komunity čo mi zaručuje minimálne 4 roky aktualizácii a bezpečnostných záplat a samozrejme aj najnovších verzii Androidu. Je len úsmevné že naozaj výrobca si za to dá zaplatiť a neposkytuje službu v takej kvalite a dĺžke ako pár fanúšikov …

  • Vtipné je, že rozhodnutí odejít od BB defakto za tebe učinil výrobce samotný :-) Tak jako tak bys musel přejít k TCL.

  • Tak uz konecne vim o kom byla rec. Kdo je troll v diskusich na MM s SM
   Gratuluji.

 4. Je to skoda, ale zatim PRIV funguje a dokud fungovat bude tak nemam duvodu menit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).