Domů » Bleskovky » BlackBerry Priv zamrzne na Androidu 6.0. Nedostane Nougat ani Oreo

BlackBerry Priv zamrzne na Androidu 6.0. Nedostane Nougat ani Oreo

Smartphone BlackBerry Priv byl zřejmě posledním smartphonem, který si kanadská firma vyrobila sama, a zároveň byl prvním ostružinovým telefonem s operačním systémem Android. Zatímco o další telefony s logem ostružiny v logu se stará jejich výrobce (společnost TCL), softwarovou podporu modelu Priv dodává přímo BlackBerry.

BlackBerry Priv dostal letos v dubnu od svého výrobce aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow, dalších už se ale bohužel nedočká; potvrdil to sám generální manažer BlackBerry Mobility Solutions Alex Thurber v podcastu UTB Blogs. Necelé dva roky starý model tak nedostane ani Nougat, ani letošní Oreo, nicméně nadále bude dostávat aktualizace zabezpečení. Jediným smartphonem BlackBerry, který se může těšit na Android Oreo, je letošní BlackBerry KEYone.

BlackBerry Priv: Prémiová ostružina s Androidem (test)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments